Zgodnie z procedurą wszyscy zostali ewakuowani z autobusu

i

Autor: Google Street View Zgodnie z procedurą wszyscy zostali ewakuowani z autobusu

Wrocław: Alarmy bombowe w autobusie linii 132 na Strzegomskiej, w tramwaju przy Galerii Dominikańskiej i na przystanku przy Magnolii [AKTUALIZACJA]

2016-05-24 18:49

Dwa alarmy bombowe pojawiły się prawie w tym samym czasie: jeden w centrum miasta, drugi na terenie Fabrycznej​. Trzeci miał miejsce po godzinie 17.00 przy Niedźwiedziej. Wszystkie okazały się fałszywe.

W autobusie, który jechał w stronę Factory około godziny 15.00 znaleziono neseser. Pojazd został zatrzymany przy skrzyżowaniu Strzegomskiej z Gubińską. Ewakuowano wszystkich pasażerów. Przedmiot został wyniesiony z pojazdu.

- Na miejscu pracowali między innymi protechnicy. Sprawdziliśmy zawartość bagażu. Okazało się, że nie było tam żadnych niezbezpiecznych przedmiotów. Teren wokół pojazdu został ogrodzony taśmą. pasażerowie w bezpiecznej odległości oczekiwali aż zakończymy swoje czynności - informuje Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Zamknięte ulice

Alarm spowodował poważne utrudnienia w ruchu. Część ulicy Strzegomskiej, w stronę Granicznej, oraz Gubińska były nieprzejezdna. Autobusy linii 106, 107, 109, 119, 122, 126, 132, 134, 142, 148, 149, 319 i 609 jeździły objazdem przez Nowodworską i Rogowską.

Alarm przy Galerii Dominikańskiej

Podejrzany pakunek około godziny 15.00 znaleziono także w tramwaju jadącym przez plac Dominikański w kierunku mostu Piaskowego. Na miejscu pracowali policjanci. Żadnych podejrzanych przedmiotów tam nie znaleziono.

Tu też były jednak utrudnienia w ruchu. Kierowcy nie mogli przejechać od Galerii Dominikańskiej w kierunku Klemensa Janickiego i Hali Targowej. Tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 23 w obu kierunkach jeździły objazdem przez most Pokoju i Sienkiewicza. Na swoje trasy zaczęły wracać po godzinie 18.00.

Reklamówka pozostawiona bez opieki w okolicy Magnolii

- Po godzinie 17.00 do Centrum Powiadamiania Kryzysowego zadzwonił mieszkaniec z informacją o pozostawionej bez opieki reklamówce w okolicach przystanku przy Niedźwiedziej - wyjaśnia Wojciech Jabłoński.

Okazało się, ze torba nie zawiera żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

Pasażerowie MPK również musieli sie jednak liczyć z utrudnieniami. Przez około godzinę na przystanku Niedźwiedzia nie zatrzymywały się tramwaje.

Czytaj także: Najniższa emerytura w kraju? Mieszkanka Wałbrzycha dostaje 37 groszy!