Gitarowy rekord świata we Wrocławiu

i

Autor: Dunvael Photography / mat. prasowe

Wrocław: Bicie gitarowego rekordu świata w nowej lokalizacji. Znamy nowy termin!

2021-04-10 9:51

Bicie Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu od kilkunastu lat odbywało się w pierwszy majowy weekend na Rynku. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, impreza odbędzie się 19 czerwca na Pergoli przy Hali Stulecia. W tegorocznym biciu rekordu będzie też można uczestniczyć online.

Bicie Gitarowego Rekordu Świata to już wrocławska tradycja. Od kilkunastu lat w pierwszy majowy weekend na Rynku we Wrocławiu gromadzą się tysiące gitarzystów, którzy wspólnie grają znany przebój Jimiego Hendrixa „Hey, Joe”. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy postanowili zmienić lokalizację wydarzenia i jego termin. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, na Pergoli przy Hali Stulecia.

- Nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. Najważniejsze, że będziemy mogli spotkać się we Wrocławiu - podkreślają organizatorzy. - Tegoroczna lokalizacja Gitarowego Rekordu jest jednorazowa i wynika wyłącznie ze względów bezpieczeństwa - w przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek.

Ponieważ w zależności od aktualnych obostrzeń sanitarnych liczba uczestników na Pergoli będzie mogła być ograniczona, zapewniono też możliwość uczestnictwa w biciu rekordu online.

W ubiegłym roku impreza odbyła się w całości w internecie. „Hey Joe” zagrało razem aż 7.998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tys. widzów.

- Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu - mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy. - Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację domów kultury, szkół gitarowych, wszystkich fanów gitary, od Wrocławia po Zanzibar.

Najpiękniejsze gitarzystki, jest też Polka