Wrocław. Gwałciciel wrócił za kratki. Po wyjściu z więzienia znów groził kobietom

2021-10-14 8:54
Gwałciciel wrócił za kratki. Po wyjściu z więzienia znów groził kobietom
Autor: materiały policji

Nie nacieszył się długo wolnością 32-letni wrocławianin, który opuścił niedawno mury więzienne. Mężczyzna oskarżony w przeszłości o gwałty, po wyjściu na wolność miał grozić napotkanym kobietom i zaczepiać dzieci. 32-latek usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych i został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia mogą odetchnąć z ulgą. Gwałciciel, który wyszedł niedawno na wolność, wrócił za kratki. O sprawie zrobiło się głośno na początku października, gdy na portalach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy, z których wynikało, że 32-letni mężczyzna, który opuścił niedawno więzienie miał nagabywać kobiety i dzieci. Z informacji przekazanych przez Gazetę Wrocławską wynikało, że mężczyzna groził kobietom i namawiał je na pójście w ustronne miejsce, a także zaczepiał dzieci pod szkołami. Obawy mieszkańców potęgował fakt, że ten sam mężczyzna w 2018 r. został aresztowany za gwałt i trafił do więzienia.

WIĘCEJ O SPRAWIE TUTAJ: Wrocław. Gwałciciel wyszedł na wolność. Teraz zaczepia dzieci i kobiety!

Informacje o niepokojącym zachowaniu 32-latka dotarły też na policję.

- Do Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wpłynęło zawiadomienie, o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego gróźb karalnych kierowanych przez mieszkańca Wrocławia w stosunku do innej osoby - informuje sierż. szt. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci potwierdzili tożsamość mężczyzny i nawiązali z nim kontakt w celu przeprowadzania rozmowy dotyczącej jego zachowania, które zaniepokoiły mieszkańców jednego z osiedli.

32-latek został zatrzymany. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutu kierowanie gróźb karalnych, za co grożą mu 2 lata więzienia. Decyzją sądu wrocławianin został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych
Sonda
Czy kary dla gwałcicieli powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE