Wrocław. Gwałciciel wyszedł na wolność. Teraz zaczepia dzieci i kobiety!

i

Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Gwałciciel Grzegorz T. wyszedł na wolność, a teraz zaczepia dzieci i kobiety - tak twierdzą mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia

Wrocław. Gwałciciel wyszedł na wolność. Teraz zaczepia dzieci i kobiety!

2021-10-08 18:15

Gwałciciel Grzegorz T. wyszedł na wolność, a teraz zaczepia dzieci i kobiety - tak twierdzą mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia. W mieście zapanowała psychoza strachu, bo mężczyzna ma nagabywać czy nawet śledzić wybrane osoby, namawiając je, by udały się z nim w ustronne miejsce. O sprawie wie policja z Wrocławia, ale na razie nic nie może zrobić.

Wrocław. Gwałciciel wyszedł na wolność. Teraz zaczepia dzieci i kobiety!

Jak informuje gazetawroclawska.pl, powołując się na doniesienia mieszkańców Wrocławia, gwałciciel Grzegorz miał niedawno wyjść z więzienia, a teraz zaczepia kobiety i dzieci z południowych osiedli miasta. W 2018 r. 29-letni wtedy mężczyzna został aresztowany pod zarzutem gwałtu na dwóch młodych kobietach z Wrocławia, w tym 17-latce z osiedla Jagodno. O tym, że gwałciciel Grzegorz T. znowu pojawił się na ulicach miasta informują na Facebooku mieszkańcy: Gaju, Jagodna, Iwin, Siechnic, Żernik Wrocławskich i Brochowa. Wedle ich słów mężczyzna porusza się na rowerze, nagabując czy nawet śledząc kobiety i dzieci, które zachęca, by się z nim udały. Najmłodszych miał też zaczepiać w Żernikach Wrocławskich i w Wysokiej pod Wrocławiem. Podobno widziano go też w parku Brochowskim. Inna osoba dodaje z kolei, że policja zatrzymała gwałciciela w środę 6 października, ale mundurowi nie komentują sprawy. W czwartek odbyło się spotkanie z mieszkańcami Jagodna, gdzie miał być obecny przedstawiciel Straży Miejskiej we Wrocławiu.

- Globalnie chcemy podejść do tych informacji mieszkańców. Ze wstępnych rozmów z policją wiemy, że nie są one potwierdzone oficjalnymi zgłoszeniami. Zaprosiliśmy mieszkańców, którzy byli świadkami tych zdarzeń i uzgodniliśmy z policją, że zamiast podsycać te nastroje, porozmawiamy o tym, jak mają postępować świadkowie takich zdarzeń, na jakie numery alarmowe dzwonić, jakie są procedury - mówi serwisowi gazetawroclawska.pl Małgorzata Konieczna, przewodnicząca Rady Osiedla Jagodno.

Czytaj też: Wrocław. Koszmarna śmierć 25-latka po interwencji policji. Osiem osób zatrzymanych!

Czytaj też: Jadowity pająk ukąsił syna radnej pod Wrocławiem! Dziecko w szpitalu [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Nie żyje mieszkanka Wałbrzycha. Wezwała pomoc, ale ratownicy nie mogli się do niej dostać!

Sonda
Czy przestępcy seksualni powinni być wypuszczani na wolność?
Koniec procesu 17-letniego mordercy.