Wyspa Słodowa to jedno z miejsc, gdzie może zostać umieszczony napis

i

Autor: Barbara Maliszewska/CCA-SA 3.0/wikimedia.org Wyspa Słodowa to jedno z miejsc, gdzie może zostać umieszczony napis

Wrocław jak Hollywood. Będziemy mieli wielki napis z nazwą miasta [AUDIO]

2016-04-14 11:33

Pojawi się jeszcze w tym roku, choć na razie nie wiadomo gdzie. To jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

O tym jak dokładnie będą wyglądały litery tworzące napis, gdzie się znajdą oraz czy będzie to Wroclove czy po prostu Wrocław zdecydują mieszkańcy miasta. 

- Koncepcje napisu będą tworzone dla trzech miejsc: to jest Wzgórza Polskiego, Wyspy Słodowej oraz terenu wokół stadionu miejskiego. Fajnie by było, żeby można było na te litery wskoczyć, pobawić się z nimi, wejść w literkę "o", stanąć na literkę "w". Wielkość liter do półtorej metra to minimum - zakłada Robert Gacek, pomysłodawca stworzenia napisu. 

Pierwsze spotkanie w konsultacje dotyczące napisu w tę sobotę o 12:00 w galerii BWA Dizajn przy ulicy Świdnickiej. Następne w niedzielę 17 kwietnia oraz 24 kwietnia o godzinie 16.00.

Wroclove budzi dyskusje

Stworzenie napisu ma kosztować 150 tysięcy złotych. Reporterka Radia ESKA Ewelina Wąs spytała wrocławian co myślą o jego powstaniu.

- Mamy ważniejsze wydatki w naszym mieście. Także niekoniecznie byłbym za tym - twierdzi jeden z przechodniów.

- Znam tysiąc innych sposobów wykorzystania takiej kwoty. W ogóle nie widzę sensu takich akcji. Wiem, że to może fajnie wyglądać, ale tak naprawdę można to zrobić dużo taniej - zgadza się z nim inna wrocławianka.

- Moim zdaniem pomysł jest bardzo fajny. Ciekawa wizytówka miasta, a niestety takie coś musi kosztować - ocenia kolejna zapytana.

Stworzenie napisu Wrocław/Wroclove to pierwszy projekt z WBO 2015, który zostanie poddany konsultacjom.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Wielkie, kafelkowe serce na Nadodrzu [GALERIA ZDJĘĆ]​