Pijani rodzice opiekowali się noworodkiem

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Kompletnie pijani rodzice opiekowali się noworodkiem. Doszło do awantury

2021-07-15 13:35

W jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu kompletnie pijani rodzice opiekowali się 10-tygodniowym noworodkiem. Kobieta miała ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie, a mężczyzna 2,5 promila. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili niemowlę na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może nawet 5 lat więzienia.

Wczesnym popołudniem wrocławscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na Śródmieściu, gdzie miało dojść do awantury. Co więcej, ze zgłoszenia wynikało, że pod opieką nietrzeźwych osób prawdopodobnie znajduje się tam niemowlę. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście.

Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, okazało się, że doniesienia o pijanych rodzicach są prawdziwe. Na szczęście - tuż przed przyjazdem policji - malutka dziewczynka, która przyszła na świat zaledwie 10 dni wcześniej, trafiła pod opiekę trzeźwych członków rodziny. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że matka dziewczynki ma ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie, a ojciec - 2.5 promila.

- Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce wcześniej – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Rodzice noworodka zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Jeśli okaże się, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili dziewczynkę na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Potworny wypadek na ulicy Modlińskiej w Warszawie. Nie żyje motocyklista