Wycinka lasu Mokrzańskiego

i

Autor: Tomasz Golla PiS chce sprywatyzować lasy?! Opozycja bije na alarm

Wrocław. Mieszkańcy uratowali las przed wycinką. Ale na jak długo? [WIDEO]

2020-12-22 12:39

Las Mokrzański to największy kompleks leśny we Wrocławiu. Jest położony w Leśnicy, na zachodnich rubieżach miasta. Niestety, leśnicy postawili sporą jego część wyciąć. Na szczęście zostali powstrzymani przez mieszkańców. Wycinka została wstrzymana, przynajmniej do przyszłego roku

Lasy Państwowe, które zarządzają lasem Mokrzańskim, postanowiły wyciąć kilka hektarów drzew. W ruch poszły piły i siekiery, a las zaczął znikać. Na szczęście o wszystkim dowiedzieli się mieszkańcy Leśnicy i innych okolicznych osiedli. Dla nich las jest miejscem rekreacji, mnóstwo osób spędza tam wolny czas i nie chcą, aby kompleks przestał istnieć.

W lesie każdy znajdzie coś dla sienie: można więc po prostu obcować z przyrodą, ale też poszukać pozostałości po dawnych, jeszcze niemieckich, budynkach. Są ruiny karczmy, a także willi Niemki, właścicieli fabryki butów. Można też natrafić na umocnienia z czasów Festung Breslau z 1945.

Zdecydowana reakcja mieszkańców, którzy zablokowali wycinkę, sprawiła, że Lasy Państwowe przestały przerwały swoją pracę. Jednak nie można wykluczyć, że piły i siekiery będą znowu używane w przyszłym roku. Okazuje się bowiem, że las Mokrzański ma funkcję przemysłową. - Las ma jednak przede wszystkim funkcję społeczna, dlatego nie pozwolimy na dalszą wycinkę - zapewnia Robert Suligowski z partii Zieloni.

Zostawcie Las Mokrzański w spokoju