Wrocław. Nie żyje dyrektorka XIII LO. Urszula Spałka zmarła nagle w Boże Narodzenie

i

Autor: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/Facebook.com Nie żyje Urszula Spałka, dyrektorka XIII LO im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu (na zdj. z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem)

Wrocław. Nie żyje dyrektorka XIII LO. Urszula Spałka zmarła nagle w Boże Narodzenie

2021-12-26 14:06

Nie żyje Urszula Spałka, dyrektorka XIII LO im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Zmarła nagle w wieku 67 lat w Boże Narodzenie. Urszulka Spałka stała na czele placówki od 31 lat. O śmierci zasłużonej dla XIII LO dyrektorki poinformował na swoim profilu facebookowym prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, dodając, że "całe swoje życie poświęciła szkole".

Wrocław. Nie żyje dyrektorka XIII LO. Urszula Spałka zmarła nagle w Boże Narodzenie

Nie żyje Urszula Sułka, dyrektorka XIII LO im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Zmarła nagle Boże Narodzenie w wieku 67 lat, o czym poinformował za pośrednictwem swojego profilu facebookowego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: "Spokój i radość Świąt zakłóciła przed chwilą straszna i niespodziewana wiadomość. Właśnie odeszła od nas Ula Spałka - Dyrektorka XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry (...)". Kobieta stała na czele placówki od 31 lat, a jak informuje strona internetowa LO, "wychowała setki uczniów i pracowała wraz z oddanym zespołem współpracowników nad zbudowaniem nowoczesnej, przyjaznej uczniom szkoły". Jej rolę w budowaniu prestiżu placówki podkreśla również sam Sutryk, dodając, że Urszula Sułka spełniła swoje marzenia, doprowadzając do rozpoczęcia budowy na terenie LO kompleksu sportowego z salami gimnastycznymi, który zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

- Moja najlepsza, najwspanialsza pani dyrektor z najlepszego liceum jakie znam. Bardzo kochana osoba, wspaniała kobieta, świetny pedagog. Jest mi bardzo smutno i przykro. Wieczny odpoczynek...? - napisała i zmarłej dyrektorce jedna z internautek.

Czytaj też: We Wrocławiu pojawią się znaki ostrzegające przed… jeżami

Czytaj też: Gradówek: Natalia zaginęła w noc wigilijną! Trwają poszukiwania nastolatki

Sonda
Jak oceniasz poziom edukacji w polskich szkołach?
Nie żyje dyrektorka wrocławskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego.