Wrocław: NIEBEZPIECZNIE w Parku Wschodnim! Oława wystąpiła z brzegów! WIELKIE rozlewisko! [ZDJĘCIA]

2020-10-19 17:32

Spacerowicze, którzy postanowili udać się w poniedziałkowe popołudnie na przechadzkę do Parku Wschodniego, mogą napotkać na nagłe utrudnienia! Park zamienił się w wielkie rozlewisko, a Oława która otacza teren, wystąpiła z brzegów. Szczególnie niebezpieczne jest puszczenie psa luzem, ponieważ w niektórych miejscach koryto rzeki zrównuje się z brzegiem i wylewa się daleko poza, więc w efekcie nagle możemy znaleźć się w wodzie. To jeden z parków, które ucierpiały najbardziej w 1997 roku, podczas powodzi tysiąclecia, która zasiała spustoszenie we Wrocławiu.

Jak informują przemoczeni poniedziałkowi spacerowicze, wrocławski park zamienił się w jedno wielkie rozlewisko. Cały park zalała woda, a najbardziej niebezpiecznie jest przy mostku w centralnym punkcie. Wielkie jezioro pojawiło się przy placu zabaw, a ścieżką płynie strumień. To oznacza, że bawiące się dzieci mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie!

Wielka woda w Parku Wschodnim może być efektem cofki przy ujściu Oławy do Odry, w poniedziałek przez Wrocław przeszła wzmożona fala, a w godzinach porannych poziom wody w parku był dużo niższy. Park został zaprojektowany w latach 20. XX wieku. Projektantem był Paul Dannenberg - dyrektor ogrodnictwa miejskiego we Wrocławiu w latach 1921-28.

Pomimo czerwonej strefy nie było komunikacyjnego Armageddonu