Co dostał w nagrodę?

Wrocław. Pan Andrzej półtoramilionowym klientem aquaparku przy Borowskiej

2022-09-28 15:26

Aquapark przy Borowskiej odwiedził w środę, 28 września, półtoramilionowy klient w 2022 roku. To wrocławski emeryt Andrzej Mitura, który przyszedł do parku wodnego dokładnie o godz. 13:16.

Andrzej Mitura z Krzyków półtoramilionowym klientem

Półtoramilionowym gościem w 2022 roku został Andrzej Mitura, mieszkaniec Krzyków. Jak przyznał, jest częstym gościem aquapraku, do którego czasem przychodzi wspólnie z wnuczkami.

- Basen sportowy to jest moje miejsce, ale nie mogę powiedzieć ile przepływam basenów bo mój kardiolog nie może tego usłyszeć. Najczęściej kupuję karnet VIP i staram się przychodzić rano lub w ciągu dnia - wtedy jest niewiele osób. Dziś wyjątkowo się spóźniłem. To bardzo opłacalne spóźnienie - ucieszył się na Andrzej.

Szczęśliwiec otrzymał od Wrocławskiego Parku Wodnego roczny karnet VIP. Dzięki niemu można w obiekcie przebywać cały dzień, bez ograniczeń czasowych.

Aquapark przy Borowskiej działa od 2008 roku. Z roku na rok przybywa atrakcji i gości, choć lata pandemii - 2020 i 2021 - nieco ograniczyły liczbę odwiedzających. Rok 2022, mimo początkowych obostrzeń, okazał się rekordowy. W 2017 roku Borowską odwiedziło 1,7 mln gości, ale wtedy półtoramilionowy gość pojawił się w październiku. Teraz - w końcówce września.

- To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. Cieszę się, że wrocławianie, Dolnoślązacy, a może nawet Polacy - bo goście przyjeżdżają do nas regularnie także z Poznania czy Górnego Śląska - decydują się spędzić u nas i z nami czas – podsumował prezes WPW Grzegorz Kaliszczak.

W obiekcie na Borowskiej, na basenach rekreacyjnych, sportowych, w strefie saun czy fitness jednocześnie może przebywać do 4 tysięcy osób. W sierpniu obiekt odwiedziło łącznie ponad 200 tysięcy osób. Teraz, choć wakacje się skończyły, ruch wcale nie jest mniejszy.

Przypomnijmy, że w 2020 roku oddano do użytku dwa nowe baseny zewnętrzne o łącznej pow. 700m2 lustra wody wraz z letnim wejściem kasowym i szatnią z zapleczem sanitarnym. W 2022 powstała całkowicie nowa wioska saunowa. Znajduje się w niej aż sześć saun, strefa gastronomiczna, wypoczywalnia i zaplecze sanitarne. W ten sposób ogród saunowy w głównej siedzibie Wrocławskiego Parku Wodnego został powiększony do 6 tys. m.kw.

Ci z cenami biletów?

Mimo horrendalnych podwyżek cen gazu (o 1300%) i prądu (o 650%), wprowadzonych przez państwowych dostawców energii – władze spółki chcą, by ceny biletów pozostały na obecnym poziomie. Jak wyjaśnia Kaliszczak, zrobi wszystko, by te podwyżki nie zostały przerzucone na wrocławian. Dlatego obecnie Aquapark - ciesząc się z odwiedzin wrocławian - intensywnie szuka rozwiązań, które pomogą znaleźć oszczędności bez znaczącego ograniczenia oferty.

Tyle zostało z Solpolu w centrum Wrocławia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE