Szaleńczy rajd na Grabiszynie

Pijany kierowca staranował i uszkodził pięć samochodów

2022-09-09 22:01

Pijany kierowca szalał na wrocławskim Grabiszynie. Jadąc wraz z pijanym pasażerem staranował i poważnie uszkodził pięć samochodów. 34-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu nawet 5 lat odsiadki.

Do szaleńczego rajdu Aleją Pracy na wrocławskim Grabiszynie doszło w czwartek, 8 września, wieczorem. 34-letni mężczyzna za kierownicą volkswagena uszkodził 5 samochód, a pojazd którym jechał został całkowicie zniszczony. Uszkodzona została też latarnia uliczna znajdująca się przy ul. Inżynierskiej. Pijanemu kierowcy towarzyszył równie pijany pasażer.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatka oskarżyła matkę o znęcanie się i brutalne gwałty

- Policjanci zatrzymali podejrzewanego 34-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na miejscu interweniowały też inne służby z uwagi na zniszczenia, jakie powstały w czasie tego niebezpiecznego rajdu - relacjonuje asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. W związku z uszkodzeniami samochodów skierowany zostanie osobny wniosek o ukaranie do sądu. 34-latkowi grozi teraz wysoka grzywna i pozbawienie wolności nawet do lat 5.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu na Grabiszyńskiej

Przy okazji informuje, że wszystkie osoby, których auta zostały uszkodzone w wyniku tego zdarzenia, proszone są o zgłaszanie się do jednostki prowadzącej sprawę, czyli do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?