Renoma obecnie

i

Autor: Daviidos/cc/wikipedia.org Renoma obecnie

Wrocław: Renoma przejdzie gruntowny remont. Zobacz, co się zmieni [WIZUALIZACJE]

2020-10-01 15:00

Wrocławski Dom Handlowy Renoma zmieni się nie do poznania. Remont rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa 2 lata. Nowy wystrój wnętrz będzie nawiązywać do historycznego stylu Domu Towarowego Wertheim, a w środku znajdą się biura i zmodernizowana strefa handlowo-gastronomiczna.

Firma Globalworth przystąpi w najbliższym czasie do remontu i przebudowy Domu Handlowego Renoma. Słynny wrocławski obiekt zyska nowy wystrój i zmodyfikowaną ofertę. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Remont potrwa 2 lata i będzie prowadzony w kilku etapach, we wcześniej wyłączonych z użytkowania częściach obiektu.

TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA ZMODERNIZOWANA RENOMA:

- To ikoniczny budynek w doskonałej lokalizacji, który wyróżnia się ponadczasową architekturą – mówi architekt Zbigniew Maćków - Dlatego też idąc z duchem czasu zaprojektowaliśmy znaczącą rozbudowę formatu gastronomii, która chcąc wzmagać miejską witalność, będzie otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: Plac Czysty i Plac Kościuszki. W obiekcie nadal obecna będzie także funkcja handlowa i usługowa oparta na segmencie premium oraz komfortowe przestrzenie biurowe.

Po remoncie sklepy, punkty usługowe i restauracje ulokowane będą na poziomach 0 oraz -1. Na wyższych kondygnacjach znajdą się natomiast nowoczesne biura.

Nowy wystrój wnętrz ma nawiązywać do historycznego stylu Domu Towarowego Wertheim. Przy odtwarzaniu historycznych detali budynku inwestor konsultował się z konserwatorem zabytków.

- Renoma to perła wrocławskiej architektury, która zasługuje na metamorfozę dającą jej nowy blask i funkcje oczekiwane dziś przez mieszkańców miasta – mówi Barbara Wójcik, Senior Asset Manager w Globalworth Poland. - Zadbamy nie tylko o nową ofertę handlową, usługową i gastronomiczną, ale również wzbogacimy Renomę o nowoczesne powierzchnie biurowe. Zadbamy też o ożywienie Placu Czystego, na który wychodzić będą ogródki restauracyjne, dzięki czemu miejsce to zyska nowy charakter.

Renoma wybudowana została w 1930 roku jako dom towarowy Wertheim – był to wówczas największy dom towarowy we Wrocławiu. Pod koniec II wojny światowej budynek został zbombardowany i spalony. Otwarto go ponownie w 1948 roku jako największy w Polsce Powszechny Dom Towarowy. W 1977 roku budynek wpisano do rejestru zabytków. W latach 2005-2009 Renoma została rozbudowana i zmodernizowana. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajmują biura oraz część restauracyjna.

Mały manat we wrocławskim ZOO