Wrocław: Stał na torach w środku nocy i chciał ze sobą SKOŃCZYĆ! Uratowali go w ostatniej chwili

i

Autor: pixabay.com Tragedia na Torach pod Pleszewem. 24-latek POTRĄCONY przez pociąg!

Wrocław: Stał na torach w środku nocy i chciał ze sobą SKOŃCZYĆ! Uratowali go w ostatniej chwili

2020-09-29 16:21

Dramatyczne wydarzenia w naszym regionie! Zaledwie 100 metrów dzieliło wrocławskich funkcjonariuszy i młodego mężczyznę od nadjeżdżającego z dużą prędkością pociągu. Policjanci bez wahania pospieszyli z pomocą i siłą ściągnęli desperata z torów!

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie wrocławskiego Psiego Pola. Oficer dyżurny otrzymał informację o mężczyźnie, który w środku nocy stoi na torach kolejowych w rejonie Karłowic. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy tej nocy patrolowali pobliski rejon służbowy.

ZOBACZ: Walka ze Smogiem we Wrocławiu. Z miasta zniknie ponad 1200 pieców węglowych

- Przybyli na miejsce mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Były one o tyle trudne, że panował mrok, a teren wokół nasypu kolejowego pełen był gęstych zarośli oraz drzew. Dodatkowo informacje, gdzie może znajdować się potrzebujący pomocy mężczyzna nie były precyzyjne. Policjanci dokładnie sprawdzali teren wiedząc, że na tak ruchliwej trasie kolejowej za chwilę może pojawić się pociąg - wyjaśnia rzecznik wrocławskiej policji.

Funkcjonariusze w pewnej chwili dostrzegli osobę, która stała na torach kolejowych, a wprost na nią kierował się ważący kilkaset ton skład. Policjanci bez wahania ruszyli na pomoc i kiedy pociąg był w odległości zaledwie 100 metrów od mężczyzny, funkcjonariuszom udało się zdjąć go z torów i odciągnąć w bezpieczne miejsce.

Policjanci natychmiast wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu młodego mieszkańca województwa lubuskiego do specjalistycznej placówki medycznej.

Premier: Zamiast dużo o tym mówić - realnie obniżamy podatki!