Wrocław. Tramwaj wyleciał z szyn i uderzył w autobus MPK! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

2021-06-10 10:22 Michał Górecki
Wrocław: Wypadek na Placu Grunwaldzkim. Wykolejony tramwaj uderzył w autobus! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]
Autor: fot. czytelnik SE.pl Wrocław: Wypadek na Placu Grunwaldzkim. Wykolejony tramwaj uderzył w autobus! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Wykolejony tramwaj uderzył w autobus MPK na rondzie Reagana. Niebezpieczny wypadek w samym centrum, na Placu Grunwaldzkim. Z relacji świadków wynika, że tramwaj nr 33 (kierunek Sępolno) wypadł z szyn wyjeżdżając z peronu i uderzył w autobus MPK. Na miejscu pracowały służby: MPK, policji, straż pożarna i nadzór ruchu, m.in. usuwając wykolejoną maszynę z ruchliwego ronda. Jedna kobieta została ranna - trafiła do szpitala.

Wrocław, Plac Grunwaldzki: Wykolejony tramwaj uderzył w bok autobusu MPK. Jedna ranna, paraliż ronda

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.06.021 r.) rano, przed 8.00. Wrocławskie MPK nie zdradziło zbyt wielu informacji, większość relacji pochodzi od świadków zdarzenia. Damian Zdancewicz, specjalista ds. komunikacji z MPK, cytowany przez portal gazetawroclawska, poinformował że po potwierdzeniu zdarzenia, na miejsce natychmiast wysłano służby spółki. Szybko okazało się, że to nie wystarczy; dołączyła policja, straż pożarna, czy nadzór ruchu. 

Dyżurny wrocławskiej straży pożarnej poinformował, że w wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana - kobieta była pasażerką autobusu, w który uderzył wykolejony tramwaj. Trafiła do szpitala. Na Rondzie Reagana są dwa perony, oba przez jakiś czas były zablokowane; tramwaj usunięto przed 9.00, dopiero wtedy ruch wrócił do normy.

Zobacz też: Sprawca wypadku, w którym zginęło małe dziecko wciąż się ukrywa. Grozi mu 12 lat więzienia

Piłkarze reprezentacji Polski dotarli do bazy w Trójmieście

Zarówno służby policji, jak przedstawiciele spółki MPK będą teraz wyjaśniać przyczyny niebezpiecznego wypadku. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wykolejenia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE