Wrocław: Wypadek na Placu Grunwaldzkim. Wykolejony tramwaj uderzył w autobus! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

i

Autor: fot. czytelnik SE.pl Wrocław: Wypadek na Placu Grunwaldzkim. Wykolejony tramwaj uderzył w autobus! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Wrocław. Tramwaj wyleciał z szyn i uderzył w autobus MPK! Ranna trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

2021-06-10 10:22

Wykolejony tramwaj uderzył w autobus MPK na rondzie Reagana. Niebezpieczny wypadek w samym centrum, na Placu Grunwaldzkim. Z relacji świadków wynika, że tramwaj nr 33 (kierunek Sępolno) wypadł z szyn wyjeżdżając z peronu i uderzył w autobus MPK. Na miejscu pracowały służby: MPK, policji, straż pożarna i nadzór ruchu, m.in. usuwając wykolejoną maszynę z ruchliwego ronda. Jedna kobieta została ranna - trafiła do szpitala.

Wrocław, Plac Grunwaldzki: Wykolejony tramwaj uderzył w bok autobusu MPK. Jedna ranna, paraliż ronda

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.06.021 r.) rano, przed 8.00. Wrocławskie MPK nie zdradziło zbyt wielu informacji, większość relacji pochodzi od świadków zdarzenia. Damian Zdancewicz, specjalista ds. komunikacji z MPK, cytowany przez portal gazetawroclawska, poinformował że po potwierdzeniu zdarzenia, na miejsce natychmiast wysłano służby spółki. Szybko okazało się, że to nie wystarczy; dołączyła policja, straż pożarna, czy nadzór ruchu. 

Dyżurny wrocławskiej straży pożarnej poinformował, że w wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana - kobieta była pasażerką autobusu, w który uderzył wykolejony tramwaj. Trafiła do szpitala. Na Rondzie Reagana są dwa perony, oba przez jakiś czas były zablokowane; tramwaj usunięto przed 9.00, dopiero wtedy ruch wrócił do normy.

Zobacz też: Sprawca wypadku, w którym zginęło małe dziecko wciąż się ukrywa. Grozi mu 12 lat więzienia

Piłkarze reprezentacji Polski dotarli do bazy w Trójmieście

Zarówno służby policji, jak przedstawiciele spółki MPK będą teraz wyjaśniać przyczyny niebezpiecznego wypadku. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wykolejenia.