Wrocław: Ulica Komandorska zostanie wyremontowana. Kiedy ruszą prace?

2021-06-23 14:01

Ulica Komandorska we Wrocławiu doczeka się remontu. Wyremontowane zostaną chodniki, jezdnia i zatoki postojowe, pojawi się również peron przystankowy. Jest szansa, że prace rozpoczną się jeszcze w wakacje.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na remont ulicy Komandorskiej, na odcinku od Swobodnej do Wielkiej. Termin składania ofert został wyznaczony na 7 lipca. Planuje się, że prace mogłyby się rozpocząć jeszcze w sierpniu. Remont obejmie zarówno jezdnię, jak i chodniki. Po stronie zachodniej wyremontowane zostaną chodniki na odcinku od ul. Swobodnej do ul. Zaolziańskiej i od ul. Radosnej do ul. Wielkiej, a po stronie wschodniej - od ul. Swobodnej do ul. Studziennej.

- W przypadku chodników czas trwania robót drogowych oszacowano na 2 miesiące – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zniszczona już nawierzchnia asfaltowa zostanie rozebrana i zastąpiona nową warstwą betonu asfaltowego oraz kostki betonowej, a w obrębie przejść dla pieszych pojawią się obniżenia i płytki typu „stop”.

Na jezdni zachowana zostanie granitowa poniemiecka kostka - odkształcenia i zapadnięcia zostaną wyrównane po wykonaniu rozbiórek i przebruków. Usunięte zostaną asfaltowe łaty, a w zatokach postojowych wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna. Remont jezdni potrwa ok. 3 miesięcy.

- Wiele wrocławskich ulic zachowało jeszcze poniemiecką nawierzchnię z kostki granitowej, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie wilgoci i niskich temperatur w okresie zimowym, będących przyczyną powstawania tzw. pozimowych ubytków na drogach o nawierzchni bitumicznej - wyjaśnia Ewa Mazur. - Decyzja o zachowaniu nawierzchni granitowej ma zatem swoje uzasadnienie, szczególnie w przypadku dróg, na których kostka nie uległa degradacji wskutek nadmiernego eksploatowania i które posiadają status dróg osiedlowych z utrzymanym ruchem o charakterze lokalnym. Na takich ulicach nawierzchnia granitowa - po wykonaniu częściowych napraw eliminujących zapadnięcia i nierówności - może nadal pełnić swoją funkcję przez wiele kolejnych lat.

Kończy się remont wiaduktu na Kowalskiej we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE