Wrocław: Wlał psu do pyska żrący środek do czyszczenia toalet. Grozi mu 5 lat więzienia

2021-06-10 16:48 mar
Wrocław. Wlał suczce do pyszczka płyn do toalet
Autor: OCO Wrocław. Wlał suczce do pyszczka płyn do toalet

Do sądu we Wrocławiu trafił akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W., który wlał psu do pyszczka prawie cała butelkę żrącego środka do czyszczenia toalet. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę wrocławskiej fundacji Centaurus. Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 8 stycznia we Wrocławiu. Mężczyzna, który został w mieszkaniu sam z psem swojej konkubentki, wlał zwierzęciu do pyszczka prawie całą butelkę żrącego środka do czyszczenia toalet.

- To spowodowało u psa obrażenia w postaci rozległych oparzeń w jamie ustnej, rozległą martwicę okolicy wędzidełka języka, obrzęk całego języka i błon śluzowych jamy ustnej, liczne krwawiące rany w jamie ustnej, martwicę podniebienia twardego i martwicę błony śluzowej przełyku - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Radosław Żarkowski.

ZOBACZ TEŻ: Wlał psu CAŁĄ butelkę płynu do TOALET! Marcin W. wpadł po kilkunastu dniach! Sadysta się UKRYWAŁ

Pięcioletnia suczka Zizi w ciężkim stanie trafiła do kliniki wrocławskiej fundacji Centaurus. Na szczęście po jakimś czasie weterynarzom udało się ją odratować.

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Stare Miasto postawiła Marcinowi W. zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Akt oskarżenie wpłynął już do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Krzyków. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wlał psu do pyska żrący środek do czyszczenia toalet! „Tak mógł postąpić tylko KAT” [UWAGA! TVN]

Wlokła psa na haku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE