Wrocław. Wlał suczce do pyszczka płyn do toalet

i

Autor: OCO Wrocław. Wlał suczce do pyszczka płyn do toalet

Wrocław: Wlał psu do pyska żrący środek do czyszczenia toalet. Grozi mu 5 lat więzienia

2021-06-10 16:48

Do sądu we Wrocławiu trafił akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W., który wlał psu do pyszczka prawie cała butelkę żrącego środka do czyszczenia toalet. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę wrocławskiej fundacji Centaurus. Mężczyzna został oskarżony o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 8 stycznia we Wrocławiu. Mężczyzna, który został w mieszkaniu sam z psem swojej konkubentki, wlał zwierzęciu do pyszczka prawie całą butelkę żrącego środka do czyszczenia toalet.

- To spowodowało u psa obrażenia w postaci rozległych oparzeń w jamie ustnej, rozległą martwicę okolicy wędzidełka języka, obrzęk całego języka i błon śluzowych jamy ustnej, liczne krwawiące rany w jamie ustnej, martwicę podniebienia twardego i martwicę błony śluzowej przełyku - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Radosław Żarkowski.

ZOBACZ TEŻ: Wlał psu CAŁĄ butelkę płynu do TOALET! Marcin W. wpadł po kilkunastu dniach! Sadysta się UKRYWAŁ

Pięcioletnia suczka Zizi w ciężkim stanie trafiła do kliniki wrocławskiej fundacji Centaurus. Na szczęście po jakimś czasie weterynarzom udało się ją odratować.

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Stare Miasto postawiła Marcinowi W. zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Akt oskarżenie wpłynął już do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Krzyków. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wlał psu do pyska żrący środek do czyszczenia toalet! „Tak mógł postąpić tylko KAT” [UWAGA! TVN]

Wlokła psa na haku
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?