Wrocław: Wyciągnął broń i postrzelił 8-latka! Chłopiec trafił do szpitala

i

Autor: pixabay.com Wrocław: Wyciągnął broń i postrzelił 8-latka! Chłopiec trafił do szpitala

Wrocław: Wyciągnął broń i postrzelił 8-latka! Chłopiec trafił do szpitala

2022-07-17 13:53

Wrocławscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o postrzelenie z broni pneumatycznej 8-latka. Chłopiec bawił się na jednym z podwórek przy ulicy Prądzyńskiego. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wrocław. Wyciągnął broń i postrzelił 8-latka! Chłopiec trafił do szpitala

Do postrzelenia chłopca doszło w piątek, 15 lipca, po godz. 17 na jednym z podwórek na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. - Chłopiec po zdarzeniu został przewieziony do szpitala. W czasie zabiegu z jego ciała wydobyto śrut. Rana była powierzchowna, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo - przekazał PAP Rafał Jarząb z biura prasowego wrocławskiej policji. Decyzją lekarzy 8-latek pozostał w szpitalu na dalszą obserwację.

Zobacz: 70-latek zasłabł w Karkonoszach. Turyści spisali się na medal! Ratownicy GOPR nie kryją wdzięczności

W sobotę wieczorem (16 lipca), funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. - To 23-latek, mieszkaniec Wrocławia. Został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym zostanie przesłuchany przez prokuratora na okoliczność tego zdarzenia. O ewentualnej kwalifikacji prawnej czynu będzie już decydował sąd – podał Jarząb.

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?
Śmierć policjanta na Jagielońskiej. Mężczyzna postrzelił się pod FSO