Wyprowadzili pasażera z samolotu, bo nie chciał założyć maseczki

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Wyrzucili pasażera z samolotu, bo nie chciał założyć maseczki

2020-10-29 14:40

Awantura na pokładzie samolotu odlatującego z Wrocławia do Wielkiej Brytanii. Jeden z pasażerów nie chciał założyć maseczki i nie stosował się do poleceń kapitana. Pijanego mężczyznę wyprowadzili z pokładu funkcjonariusze Straży Granicznej. Samolot odleciał do Bristolu bez niego.

W środę (28 października) na pokładzie samolotu odlatującego z Wrocławia do Wielkiej Brytanii doszło do awantury. Jeden z pasażerów nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

- 56-latek udający się w podróż do Wielkiej Brytanii pomimo wielu upomnień nie chciał założyć maseczki, był pod wpływem alkoholu i według załogi statku powietrznego stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów - informuje rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak.

Kapitan samolotu poprosił o interwencję Straż Graniczną. Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska. Za niestosowanie się do poleceń kapitana statku powietrznego 56-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Samolot do Bristolu odleciał bez niego.

Strajk kobiet we Wrocławiu. Samochody i demonstranci zablokowali centrum miasta