Zaufała poznanemu przez internet mężczyźnie i straciła 100 tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Zaufała poznanemu przez internet mężczyźnie i straciła 100 tysięcy złotych

2021-05-10 14:05

Blisko 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka wrocławskiego Psiego Pola, która zaufała poznanemu przez internet mężczyźnie. Mężczyzna, podający się za lekarza pracującego w Syrii, przekonał wrocławiankę do dokonaniu kilku przelewów internetowych. Po przesłaniu pieniędzy kontakt z oszustem się urwał.

W marcu mieszkanka wrocławskiego Psiego Pola poznała na popularnym serwisie społecznościowym mężczyznę, z którym zaczęła prowadzić dłuższe rozmowy. Mężczyzna podawał się za lekarza-chirurga pracującego w Syrii. Był przy tym bardzo przekonujący i w końcu udało mu się zdobyć zaufanie kobiety.

- Nieznajomy przekonał wrocławiankę, że prześle jej paczkę z drogocenną zawartością, a jedyne co ona musi zrobić, to opłacić transport za pośrednictwem firmy kurierskiej - opowiada sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mężczyzna przesłał link do płatności, a kobieta wykonała kilka przelewów na łączną sumę blisko 100 tys. zł.

Mimo przesłania pieniędzy, żadna paczka do wrocławianki nie dotarła. Co więcej, kontakt z „lekarzem” stawała się coraz trudniejszy. W końcu kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła się na policję. Niestety, jak dotąd nie udało się namierzyć oszusta, ani odzyskać skradzionych pieniędzy.

Policjanci przestrzegają, by nie ufać internetowym znajomościom, zwłaszcza jeśli podczas rozmowy pojawiają się pytania o zgromadzone na kontach środki finansowe, czy też posiadane wartościowe przedmioty. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie ekranu monitora czy smartfonu.

Uciekał z prędkością ponad 200 km/h