Wrocławski policjant zginął na służbie zastrzelony przez bandytę

i

Autor: mat. policji Podkom. Mariusz Koziarski zginął na służbie w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 r.

Wrocławski policjant zginął na służbie zastrzelony przez bandytę. Miał 40 lat

2021-12-02 14:07

4 lata temu – w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 r. - zginął na służbie podkom. Mariusz Koziarski, instruktor Zespołu Szkoleniowo-Bojowego SPAP we Wrocławiu. Funkcjonariusz został zastrzelony podczas wymiany ognia z niebezpiecznym przestępcą w Wiszni Małej. Miał wówczas 40 lat. Jego koledzy wciąż o nim pamiętają.

Mijają 4 lata od śmierci podkom. Mariusza Koziarskiego, który zginął na służbie, podczas akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 r. w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku. Policjant - pełniący wówczas służbę na stanowisku instruktora Zespołu Szkoleniowo-Bojowego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu - został wyznaczony na dowódcę 5-osobowego zespołu bojowego, którego zadaniem było zatrzymanie przestępców, próbujących włamać się do bankomatu. W trakcie akcji doszło do wymiana ognia. Jeden z zaskoczonych włamywaczy zaczął strzelać do policjantów z kałasznikowa. „Kozi”, jak nazywali go koledzy z pododdziału, został śmiertelnie postrzelony. Miał zaledwie 40 lat. Osierocił dwójkę dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wisznia Mała: Rozstrzelany policjant osierocił dwoje dzieci

W czwartą rocznicę śmierci podkom. Mariusza Koziarskiego - w hołdzie poległemu na służbie funkcjonariuszowi - Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski zapalił symboliczny znicz przed „tablicą pamięci” w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji dolnośląskiej komendy. Z kolei w Wiszni Małej wieniec przed pomnikiem upamiętniającym śmierć policjanta złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztof Noculak.

Urodzony w 1977 r. Mariusz Koziarski służbę w Policji rozpoczął 25 marca 2003 r. na stanowisku kursanta Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. W kolejnych latach awansował na stanowiska: aplikanta, policjanta i referenta. W lutym 2009 r. został referentem Plutonu Szturmowego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Rok później został referentem, a później asystentem I Zespołu Bojowego SPAP we Wrocławiu. Następnie, od marca 2012 r., pełnił służbę na stanowisku instruktora Zespołu Szkoleniowo-Bojowego SPAP we Wrocławiu.

Jak wspominają przełożeni, był policjantem zdyscyplinowanym, pracowitym i otwartym na innych ludzi, a także dyspozycyjnym i oddanym służbie. Specjalizował się w zadaniach związanych z fizycznym zwalczaniem terroryzmu, a także przeciwdziałania i likwidacji aktów terroru. Prowadził też zajęcia w ramach szkolenia i doskonalenia zawodowego, szczególny nacisk kładąc na wyszkolenie strzeleckie policjantów.

Sonda
Czy uważasz, że policjanci powinni zarabiać więcej?
Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód