MPK Wrocław pomaga łabędziom

i

Autor: MPK Wrocław MPK Wrocław pomaga łabędziom

Wrocławskie łabędzie będą bezpieczniejsze? MPK znalazło sposób, by pomóc ptakom

2021-12-20 10:22

Łabędzie przelatujące w pobliżu wrocławskiego mostu Pokoju mają być bezpieczniejsze. W reakcji na wypadki z udziałem ptaków, do których dochodziło w tym miejscu, MPK Wrocław zainstalowało na swojej sieci trakcyjnej specjalne odblaskowe płytki, które mają pomóc łabędziom w bezpiecznym lądowaniu.

Most Pokoju we Wrocławiu bywał do tej pory niebezpieczną pułapką dla łabędzi. Obiekt jest bardzo płaski, a ponieważ łabędzie mają nie najlepszy wzrok, to zdarzało się, że myliły go z taflą wody i próbowały na nim lądować. W rezultacie zaplątywały się przy tym w niewidoczne dla nich przewody i osiadały na torowisku, z którego nie były już w stanie wzbić się w powietrze. Teraz ma się to zmienić, bo MPK Wrocław zainstalowało na sieci trakcyjnej kolorowe, odblaskowe płytki. Mają one zwrócić uwagę przelatujących ptaków - tak, by zwierzęta nie zahaczały skrzydłami o przewody.

To nie pierwsza sytuacja, gdy MPK Wrocław stara się pomagać zwierzętom. Spółka regularnie włącza się w proekologiczne kampanie i współpracuje z organizacjami na rzecz ochrony przyrody. Niedawno wrocławskie MPK zostało wyróżnione przez kapitułę miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt, zdobyło również Nagrodę Internautów przyznaną w głosowaniu.

ZOBACZ TEŻ: MPK Wrocław wypuściło własną kolekcję ubrań. Pierwszy taki sklep w kraju [ZDJĘCIA]

- Nasi pracownicy z wielkim sercem podchodzą do braci naszych mniejszych. Ratują ranne jeże i ranne ptaki, dają wodę psom i serce kotom - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Bardzo dziękuję pani Barbarze Borzymowskiej i panu Krzysztofowi Żurkowi z Wrocławskiej Rady ds. Zwierząt za zwrócenie uwagi na ten problem.

Sonda
Często korzystasz z MPK?
We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako