Wybuch butli gazowej w restauracji

i

Autor: SHUTTERSTOCK Wybuch butli gazowej w restauracji - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Wybuch butli z gazem we wrocławskiej restauracji! Poparzona kobieta trafiła do szpitala

2022-03-20 9:56

Koszmarne doniesienia z Wrocławia! Dziś (20 marca) nad ranem w restauracji na wrocławskich Krzykach doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku eksplozji, jedna kobieta została ranna i trafiła do szpitala. Z pobliskiego budynku ewakuowało się samodzielnie ok. 40 mieszkańców.

Wrocław. Wybuch butli z gazem w restauracji na Krzykach. Jedna osoba poszkodowana

Do zdarzenia doszło dziś (20 marca) ok. godziny 5:40 w lokalu przy ulicy Życzliwej we Wrocławiu. - W restauracji znajdowała się pracownica, która przyszła do niej wcześniej i w trakcie wykonywania pracy związanej z przygotowaniem lokalu do otwarcia doszło do eksplozji butli, w wyniku czego kobieta z poparzeniami ciała została przetransportowana do szpitala - mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu nadkom. Kamil Rynkiewicz.

Zobacz: Potężny pożar pod Wrocławiem. Wybuchające baterie spadały na dachy [ZDJĘCIA]

Rzecznik przekazał także, że ok. 40 mieszkańców czterokondygnacyjnego budynku sąsiadującego z restauracją, po usłyszeniu eksplozji samodzielnie opuściło swoje mieszkania. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległ zaparkowany nieopodal kawiarni samochód. - Na miejscu pracuje obecnie grupa dochodzeniowo-śledcza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło bez udziału osób trzecich - dodał policjant. W akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Czytaj także: Pył saharyjski dociera do Polski. Zobaczymy go gołym okiem. Odmieni też niebo!

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Dwa pożary tego samego dnia. Mieszkańcy Pragi stracili swoje mieszkania