Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Jak wypadli uczniowie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

2022-07-01 13:58

Uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy w maju zdawali egzamin ósmoklasisty, w piątek, 1 lipca, poznali wyniki. Jak poszło ósmoklasistom we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? Sprawdźcie.

W piątek, 1 lipca, ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu, który pisali w maju na zakończenie szkoły podstawowej. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała również „Wstępną informację o wynikach egzaminu ósmoklasisty”.

ZOBACZ TEŻ: Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

Przypomnijmy, że uczniowie musieli przystąpić do trzech pisemnych egzaminów: z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

W całym kraju z języka polskiego uczniowie uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 57 proc. Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z egzaminu z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) to 67 proc. punktów, z niemieckiego – 50 proc., z rosyjskiego – 65 proc., z francuskiego – 80 proc., z hiszpańskiego – 81 proc. i z włoskiego – 89 proc.

Wyniki egzaminu ósmoklasisto – Wrocław i Dolny Śląsk

Jak z egzaminem ósmoklasisty poszło uczniom we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? W naszym regionie do egzaminu ósmoklasisty w sesji głównej, czyli w maju 2022 r., przystąpiło 36 494 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej, w tym 770 uczniów z Ukrainy.

Wyniki z języka polskiego

Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści uzyskali średnio 58% punktów możliwych do zdobycia. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami, które sprawdzały umiejętność czytania utworów literackich oraz odbioru tekstów kultury. Trudności tegorocznym ósmoklasistom sprawiło zadanie 10., które dotyczyło zagadnień z zakresu kształcenia językowego.

Wyniki z matematyki

Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści uzyskali średnio 55% punktów możliwych do zdobycia. Jednym z zadań, z którymi uczniowie najlepiej sobie poradzili, okazało się zadanie 12. Sprawdzało ono umiejętność wykonywania prostych rachunków pamięciowych na liczbach całkowitych oraz wykorzystania tych umiejętności w sytuacjach praktycznych.

Wyniki z języków nowożytnych

Na egzaminie z języka nowożytnego 99,9 proc. Dolnoślązaków zdawało języki angielski i niemiecki. Za rozwiązanie zadań z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści uzyskali średnio:

  • z języka angielskiego – 68% punktów;
  • z języka niemieckiego – 48% punktów.

Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?
Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE