Wzruszające słowa matki Macieja Aleksiuka: Kochany synku.... Bliscy żegnają 20-latka

i

Autor: Tomasz Golla Wzruszające słowa matki Macieja Aleksiuka: "Kochany synku...". Bliscy żegnają 20-latka

Wzruszające słowa matki Macieja Aleksiuka: "Kochany synku...". Bliscy żegnają 20-latka

2020-10-09 14:26

W piątek, 9 października pożegnano tragicznie zmarłego Macieja Aleksiuka. 20-letni student pożarnictwa zaginął w ostatni weekend września we Wrocławiu. Po ponad tygodniowych poszukiwaniach, którymi żyła niemal cała Polska, jego ciało wyłowiono z Odry. Maciek został pochowany w rodzinnej Roztoce pod Świdnicą. W trakcie uroczystości głos zabrała mama Maćka. Jej przemówienie dosłownie rozdarło serca zgromadzonym.

20-letni Maciej Aleksiuk pochodził z Roztoki, niewielkiej miejscowości w powiecie świdnickim. Studiował w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a jedną z jego największych pasji była piłka nożna - reprezentował barwy Granitu Roztoka. Ponad tygodniowe poszukiwania 20-letniego Macieja Aleksiuka zakończyły się najgorzej jak to tylko możliwe. W sobotę ciało chłopaka wyłowiono z Odry w pobliżu Mostów Pomorskich we Wrocławiu. 20-latek przyjechał do Wrocławia zabawić się na dyskotece. Coś poszło jednak nie tak. Zamiast wrócić spokojnie do domu, Maciek utonął w rzece. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Cała prawda o zaginięciu Macieja Aleksiuka. Wstrząsająca historia [ZDJĘCIA]

Maćka pożegnał rektor Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, na której to uczelni studiował 20-latek. Mówił, że Maciek był bardzo lubianym kolegą, a do tego świetnym strażakiem. Jednak to przemówienie mamy sprawiło, że w nikt nie mógł powstrzymać wzruszenia.

Pogrzeb Maćka Aleksiuka

"Maciej chciał w życiu pomagać ludziom. Pomagał bliskim, ale też nieznajomym. Był bardzo radosny. Był cudownym dzieckiem i super bratem. Był ambitny, lubił ład i porządek. Maciek był wspaniałym człowiekiem dla każdego. Choć żył tylko 20 lat, to w życiu osiągnął bardzo wiele. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach, kochany synku" - mówiła łamiącym się głosem matka Maćka w kościele. Po twarzy spływały jej łzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Pogrzeb Macieja Aleksiuka. Łamiący się głos matki Maćka w kościele. Serce pęka [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

"Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie, życzliwość, modlitwę, za otwarte serca. Pokazaliście nie tylko słowem ale i czynem, jak dużo można zrobić dla drugiego człowieka - mówi matka 20-latka. - Przygotuj nam synku miejsce, abyśmy mogli do ciebie kiedyś dołączyć. Kochany Maćku, do zobaczenia w Niebie."

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 3
Chętnie czytam czasopisma techniczne