Chciał wręczyć policjantom łapówkę

i

Autor: KMP Wrocław

Pijany kierowca zaproponował łapówkę

Jechał zygzakiem po Krzykach! Ta propozycja pogrążyła pijanego kierowcę! Wszystko się nagrało

2022-08-22 10:25

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli 32-latka, który jak się okazało prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Młody mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej złożył policjantom propozycję łapówki. Nietrzeźwy kierowca zaoferował im 2 tysiące złotych. Z pewnością nie wiedział, że wszystko się nagrywa.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy wskazywał, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic dzielnicy Krzyki.

>>>Treści pedofilskie u księdza - dyrektora szkoły podstawowej? Salezjanie potwierdzają jego zatrzymanie

Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania mężczyzny. Okazało się, że prowadzącym volkswagena jest 32-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kontrolowanego silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu na miejscu okazało się, że ma on blisko 1,3 promila.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności 32-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tys. zł. Cała sytuacja została zarejestrowana przez policyjną kamerę. 32-latek kilkukrotnie proponował policjantom pieniądze. Nie miał ich jednak przy sobie, ale zaproponował spacer do bankomatu.

Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia korzyści finansowej funkcjonariuszom za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

O dalszym losie 32-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Czytaj też: Szaleniec za kierownicą dostawczaka jechał na czołówkę. W drugim aucie była trójka dzieci! [FILM]