Zaatakował dwóch taksówkarzy we Wrocławiu. 70-letni nożownik usłyszał poważne zarzuty

i

Autor: pixabay.com Zaatakował dwóch taksówkarzy we Wrocławiu. 70-letni nożownik usłyszał poważne zarzuty

Sprawcy grozi dożywocie

Zaatakował dwóch taksówkarzy we Wrocławiu. 70-letni nożownik usłyszał poważne zarzuty

2022-09-15 15:11

70-letni mężczyzna, który w poniedziałek (12 września) ranił nożem dwóch kierowców taksówek, usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa. Sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Stan jednego rannego jest ciężki, ale stabilny. Drugi po kilku godzinach opuścił szpital.

Przypomnijmy, że do makabrycznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 września, po południu na postoju taksówek w pobliżu dworca kolejowego we Wrocławiu. 70-letni Ryszard Ś. dźgnął nożem kierowcę taksówki. Świadkowi zeznali, że kierowca wysiadł z auta i pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Następnie sprawca uciekł do pobliskiej galerii handlowej Wroclavia, a w pościg za nim ruszył inny kierowca taksówki.

- W galerii sprawcę ujęli pracownicy ochrony. Zdążył on jeszcze zranić goniącego go kierowcę taksówki. Podejrzany został przekazany policjantom z komisariatu dworcowego. Był trzeźwy - powiedział po zdarzeniu aspirant Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Stan jednego z rannych jest ciężki, ale stabilny, natomiast drugi kierowca opuścił szpital po kilku godzinach - jego rana nie była głęboka.

Tragiczny wypadek na DK 5. Kierowca zginął, pies konał wiele godzin. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

- Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował Ryszarda Ś. na trzy miesiące do grudnia tego roku - powiedziała prok. Lidia Frątczak, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej Krzyki-Zachód we Wrocławiu. Jak dodała, mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa.

Makabra we Wrocławiu. Pijany lekarz dusił żonę, a później wyrzucił ją przez balkon
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?