Po trzech latach policjanci zatrzymali podejrzanych o zabójstwo

i

Autor: mat. policji Po trzech latach policjanci zatrzymali podejrzanych o zabójstwo

Tragiczny finał poszukiwań

Zagadka tajemniczego zaginięcia sprzed lat rozwiązana. Policjanci zatrzymali podejrzanych o zabójstwo

2022-10-03 14:22

Po trzech latach udało się rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia mężczyzny, który zniknął nagle jesienią 2019 roku na terenie powiatu brzeskiego. Pod koniec lipca 2022 roku ciało mężczyzny odnalazł przypadkowy świadek w lesie pod Strzelinem. Zebrane dowody doprowadziły śledczych do trzech mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy mieli stać za zniknięciem mężczyzny. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut zabójstwa.

Do tajemniczego zaginięcia mężczyzny doszło jesienią 2019 roku na terenie powiatu brzeskiego. Mężczyzna zniknął nagle, co zaniepokoiło mieszkańców, tym bardziej, że wyłączony był też jego telefon, z którego na co dzień korzystał. Niestety, mimo wysiłków policjantów, badających szereg wątków, zaginionego mężczyzny nie udało się odnaleźć. Przełom nastąpił dopiero 3 lata później.

Makabryczne odkrycie pod Strzelinem

Pod koniec lipca 2022 roku mieszkaniec powiatu strzelińskiego znalazł w lesie na terenie gminy Przeworno ludzkie szczątki. Jak się okazało, były to zwłoki zaginionego trzy lata wcześniej mężczyzny.

- Wersje zdarzenia przyjmowane przez śledczych na podstawie szczegółowej analizy zgromadzonego materiału dowodowego, doprowadziły ich w kierunku podejrzeń, że za zniknięciem mężczyzny stoi trzech mieszkańców powiatu brzeskiego - informuje asp. Łukasz Porębski z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Kilka dni temu, wcześnie rano funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie wspierani przez kolegów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej jednocześnie weszli do domów wskazanych trzech osób. Zaskoczeni wizytą policjantów mężczyźni nie stawiali oporu, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Podejrzanym grozi dożywotnie więzienie

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutu zabójstwa. 49-latek, 35-latek i 19-latek mogą resztę życia spędzić w więzieniu. Decyzją sądu wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani.

Zatrzymana został również 40-letnia kobieta, która odpowie za składanie fałszywych zeznań w prowadzonym wcześniej postępowaniu. Jak ustalili śledczy, kobieta, znając okoliczności śmierci mężczyzny, zataiła prawdę o jego zaginięciu. 40-latka została objęta dozorem policji.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Tak wygląda drift w wykonaniu naćpanego kierowcy! Zatrzymał go dopiero znak drogowy