Twierdza Srebrna Góra

i

Autor: forty.pl

Zamki, twierdze czy Bursztynowa Komnata. Od soboty festiwal Twierdza Legend

2021-09-29 16:30

Wykłady poświęcone niewyjaśnionym zagadkom II wojny światowej, w tym na przykład tajemnicy Bursztynowej Komnaty, prezentacje atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, pokazy i zabawy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów festiwalu Twierdza Legendy, który rozpocznie się w sobotę w Twierdzy Srebrna Góra.

To druga edycja festiwalu, który odbywa się w przestrzeniach Twierdzy Srebrna Góra w okolicach Kłodzka. Impreza, jak zapowiadają organizatorzy, kierowana jest do „miłośników niezwykłych opowieści, legend i baśni Dolnego Śląska”. „Do srebrnogórskiej twierdzy zapraszamy całe rodziny. Na dorosłych czekają wykłady, m.in. o tajemnicach Bursztynowej Komnaty i ukrytych w czasie II wojny światowej depozytach, dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. zabawy w poszukiwania skarbu pod okiem doświadczonych eksploratorów” - powiedziała Joanna Lamparska, pisarka i podróżniczka, której fundacja Projekt Historia, wraz z Twierdzą Srebrna Góra współtworzy imprezę.

Festiwal Twierdza Legend w Srebrnej Górze.

W programie festiwalu znalazły się też prezentacje atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, m.in. Kopalni Złota ze Złotego Stoku, Zamku Czocha, Twierdzy Kłodzkiej, Ząbkowic Śląskich, czyli miasta Frankeinsteina oraz Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach.

ZOBACZ TEŻ: Honda rozbiła się na drzewie pod Oleśnicą. Nie żyje młoda pasażerka. GALERIA PONIŻEJ.

Zapowiedziano także organizację zawodów strzeleckich oraz pokazy pirotechniczne. „Dzieci będą mogły zajrzeć do wioski słowiańskiej, wziąć udział w warsztatach ceramicznych i tworzenia tajemniczych mikstur” - dodała Lamparska.

Festiwal Twierdza Legend

i

Autor: Materiały prasowe

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka