Zaskakująca decyzja ws. śmierci 21-letniego studenta AWF we Wrocławiu! Jak doszło do zgonu Dawida A.?

i

Autor: Daniel_B_photos/cc0/Pixabay.com Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna uwzględnił zażalenie rodziny na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. śmierci 21-letniego studenta AWF

Tajemnicza śmierć

Zaskakująca decyzja ws. śmierci 21-letniego studenta AWF we Wrocławiu! Jak doszło do zgonu Dawida A.?

2022-12-15 22:51

Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna uwzględnił zażalenie rodziny na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. śmierci 21-letniego studenta AWF. Do nagłego zgonu doszło w grudniu ub.r., gdy chłopak brał udział w turnieju piłki nożnej w hali na Kłokuczycach we Wrocławiu. W czasie zawodów przewrócił się i był jeszcze reanimowany, ale nie udało się go uratować.

Zaskakująca decyzja ws. śmierci 21-letniego studenta AWF we Wrocławiu. Jak doszło do zgonu Dawida A.?

Śledztwo ws. śmierci 21-letniego studenta AWF we Wrocławiu będzie kontynuowane - tak zdecydował Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna. Prowadziła je Prokuratura Rejonowa Wrocław Psie Pole, ale postępowanie zakończyło się umorzeniem, z czym nie mogła się pogodzić rodzina Dawida A., składając zażalenie. Sprawa miała swój początek 4 grudnia ub.r., gdy chłopak brał udział w turnieju piłki nożnej w hali na Kłokuczycach we Wrocławiu. W czasie zawodów upadł na ziemię, po czym był jeszcze reanimowany, ale lekarz stwierdził jego zgon. Sekcja zwłok wykazała, że 21-latek zmarł w wyniku ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej spowodowanej zapaleniem mięśnia sercowego, ale członkowie jego rodziny twierdzą, że wcześniej nie chorował i znajdował się w dobrej kondycji fizycznej. Sprawa trafiła wobec tego do prokuratury, która wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci. Zgodnie z decyzją sądu musi ono być kontynuowane.

- Sąd stwierdził, że umorzenie jest przedwczesne, a śledczy muszą jeszcze zweryfikować poczynione wcześniej ustalenia - mówi Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Sonda
Uprawiacie sport? Jesteście aktywni fizycznie?
Pies sąsiada narobił pod jego oknem. Lekarze musieli ratować mu życie