Zastrzelił kota z zimną krwią. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

i

Autor: KAVOWO, Bru-nO/pixabay.com Zastrzelił kota z zimną krwią. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

Koszmar w Bielanach Wrocławskich

Zastrzelił kota z zimną krwią. Nie wiedział, że wszystko się nagrywa

2022-08-16 9:11

38-letni mężczyzna zastrzelił kota z zimną krwią z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w Bielanach Wrocławskich. Zwyrodnialec nie wiedział, że wszystko zostało nagrane, a makabryczny film trafił na policję. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 11 sierpnia, około godziny 20 w Bielanach Wrocławskich. Jeden z mieszkańców zauważył 38-latka, który prawdopodobnie strzela z wiatrówki do kota. Niewiele się zastanawiając, nagrał przestępczy czyn, a nagranie przekazał policji.

CZYTAJ TEŻ: 20-latka chciała zrobić sobie selfie w oknie życia. Zatrzasnęła się w środku!

- Detektyw z Ogniwa do Spraw Kryminalnych w Kobierzycach, który obejrzał nagranie, był mocno poruszony tym co zobaczył. Sam jest właścicielem kota, który wabi się Dimos. Bez wahania przystąpił do działania i ustalił dokładnie miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia oraz osobę podejrzewaną o ten czyn - relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Wkrótce mężczyzna podejrzany o zabicie kota był w rękach mundurowych. - Policjanci znaleźli w jednym z garaży na terenie Bielan Wrocławskich martwego kota i zatrzymali 38-latka. Po sprawdzeniu pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli karabinek pneumatyczny do dalszych badań – dodaje Jabłoński.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Podejrzewany usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE