Zima we Wrocławiu. Trudne warunki na drogach. Utrudnienia we Wrocławiu i w regionie

i

Autor: tas Zima we Wrocławiu. Trudne warunki na drogach. Utrudnienia we Wrocławiu i w regionie

Jak się jeździ?

Zima we Wrocławiu. Trudne warunki na drogach. Utrudnienia we Wrocławiu i w regionie

2022-12-12 8:50

Zima we Wrocławiu. Od niedzieli pada śnieg we Wrocławiu. Spodziewanego armageddonu nie ma, ale kierowcy i tak muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Jak się jeździ we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku? Sprawdźcie.

Zima we Wrocławiu. Warunki drogowe w mieście

Spodziewanej śnieżycy we Wrocławiu nie było, ale w niedzielę (11 grudnia) po południu zaczął padać śnieg. Do poniedziałkowego (12 grudnia) poranka napadało kilka centymetrów świeżego puchu.

Od godziny 2 w nocy na wrocławskich ulicach pracują drogowcy, którzy odśnieżają oraz posypują jezdnię. Około godz. 8 na ulicach wciąż był pond 30 pługosyparek. Reszta czekała w gotowości. - We Wrocławiu w gotowości jest 86 pługosyparek: 51 jezdniowych oraz 35 chodnikowych, a także tysiące ton soli drogowej i setki ludzi z zespołów drogowych. Zimowym utrzymaniem objętych jest ponad 1140 kilometrów dróg – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W poniedziałek (12 grudnia) we Wrocławiu działania drogowców - o ile nie pogorszą się warunki pogodowe – mają być bez przerwy prowadzone do godziny 12.

Wydaje się, że sytuacja w stolicy Dolnego Śląska jest opanowana. Większość głównych tras w mieście jest „czarnych”, choć – zwłaszcza rano – kierowcy utknęli w potężnych krokach.

Utrudnienia na Dolnym Śląsku 

Bardzo trudne warunki panują natomiast na wielu dolnośląskich drogach. Według informacji wrocławskiego oddziału GDDKiA, na główne trasy w regionie w związku z opadami śniegu wyjechało 165 pługów i pługopiaskarek. - Błoto pośniegowe jest jeszcze na głównych trasach w Kolinie Kłodzkiej oraz w Lubaniu – powiedziała dyżurna GDDKiA we Wrocławiu.

W poniedziałek rano nieprzejezdna była autostrada A4 pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów w kierunku Wrocławia. Auto ciężarowe wpadło tam do rowu, ruch wstrzymano na czas wyciągania tira.

Jeszcze gorzej jest na wielu lokalnych drogach. Jak informują kierowcy, wiele jest z nich zaśnieżonych, a nawet oblodzonych.

Lista utrudnień na dolnośląskich drogach:

  • A4: Węzeł Godzieszów – węzeł Bolesławiec, samochód osobowy uderzył w bariery. Zablokowany prawy pas w kierunku Zgorzelca
  • A4. Węzeł Zgorzelec – węzeł Godzieszów. Pojazd ciężarowy uderzył w bariery w pasie rozdzału. Zablokowany lewy pas w kierunku Wrocławia.

Przypomnijmy, że IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia o intensywnych opadach śniegu na południu Dolnego Śląska. Prognozowane były opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. We Wrocławiu przez większość dnia opady śniegu będą raczej niewielkie, choć przy ujemnej temperaturze warunki drogowe z pewnością będą cały czas trudne.

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.