Kamil szuka zabójcy swojej mamy Agnieszki Wójtowicz

i

Autor: pixabay.com Kamil szuka zabójcy swojej mamy Agnieszki Wójtowicz

Zgwałcił, oskalpował, zabił i wrzucił do szamba. Kamil szuka mordercy swojej mamy

2021-07-18 21:30

Gdy 26-letni dziś Kamil miał zaledwie 4 lata, jego mama straciła życie w potwornych męczarniach. Oprawca miał zgwałcić, oskalpować, a następnie zabił swoją ofiarę, a jej ciało wrzucił do szamba. Pomimo upływu ponad 20 lat, morderca wciąż pozostaje na wolności, co nie daje spokoju synowi Agnieszki Wójtowicz ze Złotoryi.

Do tragicznych zdarzeń doszło 23 lata temu. W lipcu 1998 roku, 22-letnia Agnieszka Wójtowicz, matka samotnie wychowująca synka, zniknęła bez śladu. Dopiero 10 miesięcy później, w oddalonym o 300 kilometrów Międzybrodziu Bialskim, w szambie obok domku letniskowego odnaleziono niezidentyfikowane ciało kobiety z workiem foliowym na szyi. Mama zaginionej kobiety potwierdziła, że należy ono do zaginionej Agnieszki. Badań DNA nie wykonano, gdyż w tym czasie były one zbyt drogie.

Niestety śledztwo w sprawie brutalnej zbrodni zakończyło się klęską. Sprawcy nie odnaleziono, a śledztwo zostało umorzone.

Czytaj też: Tragiczny pożar na Dworcu Świebodzkim. Właścicielowi strzelnicy grozi 15 lat więzienia!

Wydarzenia sprzed lat nie dają jednak spokoju synowi pani Agnieszki. 26-letni dziś Kamil zlecił badania DNA, które ostatecznie potwierdziły, że ciało znalezione w szambie należało do jego zaginionej mamy. Mężczyzna poprosił również o pomoc znanego dziennikarza śledczego Janusza Szostaka. Pojawiły się nowe okoliczności, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zbrodni.

Jak informuje "Fakt", do Janusza Szostaka zgłosiła się kobieta, która w czasie, gdy zginęła pani Agnieszka, została zaatakowana przez mężczyznę, który usiłował ją zgwałcić. Być może to zdarzenie ma związek ze sprawą śmierci 22-latki.

Wskutek pojawienia się nowych okoliczności, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki sprzed lat, w maju 2021 wznowiono postępowanie w sprawie zabójstwa kobiety. Czy po ponad 20 latach, gdy technologia znacznie się rozwinęła i daje większe możliwości w rozwiązaniu najtrudniejszych zagadek kryminalnych, uda się odnaleźć mordercę? Jak mówi w rozmowie z "Faktem" syn pani Agnieszki, liczy on na to, że "służby w końcu złapią zabójcę i wymierzą sprawiedliwość" człowiekowi, który zabrał mu dzieciństwo.

Czytaj też: Dwie osoby zginęły w karambolu pod Wrocławiem. 26-letni kierowca aresztowany!

Rutkowski Story: Tajemnica zaginięcia pierścionka