Zrobił to na oczach policjantów, bo nie chciało mu się stać w korku

i

Autor: Policja Oława Zrobił to na oczach policjantów, bo nie chciało mu się stać w korku

Teraz srogo zapłaci

Zrobił to na oczach policjantów, bo nie chciało mu się stać w korku

2022-10-24 15:08

Młody mężczyzna za kierownicą osobowego volvo nie chciał stać w ulicznym korku w Godzikowicach pod Oławą. Sposób jaki wybrał, był go opuścić srogo będzie go teraz kosztował. Zobaczcie, co kierowca zrobił na oczach policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 21 października, w Godzikowicach pod Oławą. 22-letni kierowca jadący osobowym volvo w stronę drogi krajowej numer 94 nie chciał stać w korku. Zjechał więc na lewy pas jezdni, ominął ciąg pojazdów stojących w zatorze ruchu. Nie przewidział jednak, że w korku stał również oznakowany policyjny radiowóz.

- Nie było to jednak jego jedyne wykroczenie, gdyż ten niebezpieczny manewr mężczyzna wykonywał na przejściu dla pieszych - mówi asp. szt. Wioletta Polerowicz z policji w Oławie.

Gdy policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne by zatrzymać niesfornego kierowcę, 22-latek podjął próbę ucieczki. Jego jazda nie trwała jednak długo, bo po chwili została przerwana przez oławskich mundurowych.

- Mieszkaniec powiatu strzelińskiego za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Nie jest to jednak koniec jego problemów, odpowie jeszcze za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z przepisami grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. szt. Wioletta Polerowicz.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu na Grabiszyńskiej