Wszystkie wydarzenia w ramach projektu będą darmowe

i

Autor: Wojciech Góralski Wszystkie wydarzenia w ramach projektu będą darmowe

Żywe wyspy powstają w centrum Wrocławia. To ma być kawałek wioski w mieście [WIDEO, AUDIO, ZDJĘCIA]

2016-03-30 19:26

Na placu Społecznym powstają kilkumetrowe konstrukcje, które mają jednocześnie uatrakcyjnić Odrę, trochę ją oczyścić i zaangażować mieszkańców do współpracy.

Wyspy mają mieć średnicę sześciu metrów. Razem z wrocławianami tworzy je krakowski artysta Jacek Gądek. Podobną roślinną kopułę ustawił on w zeszłym roku nad Wisłą.

- To będzie sześć takich elementów o boku trójkąta. W momencie kiedy je sobie połączymy, jak równiutko rozkrojony sernik, stworzą nam jedną, dużą wyspę o podstawie koła - tłumaczy Jacek Gądek.

Na samym środku wyspy zostanie wbity fragment pędu wierzby, który ma zapuścić korzenie i w ten sposób filtrować wodę. Budowa wysp jest częścią projektu Wioska Kultur.

Instalacja powstaje na terenie między Impartem a przejściem podziemnym

i

Autor: Wojciech Góralski Instalacja powstaje na terenie między Impartem a przejściem podziemnym
Chętni do pomocy mile widziani

i

Autor: Wojciech Góralski Chętni do pomocy mile widziani

Wiosną i latem na Placu Społecznym będzie się działo

- Chcemy  w tym roku zrobić tutaj właśnie dla wrocławian taki kawałek wioski w mieście. W maju będzie powstawał tutaj ogród społeczny. Pomiędzy drugim a dziewiątym lipca tu, na Placu Społecznym, będzie cały tydzień działań. Wtedy staną tutaj jeszcze tipi i stragany ze zdrową żywnością - opowiada Jemiołka, artystka, która pracuje przy projekcie. 
Wyspy mają powstawać do końca tego tygodnia. W ich budowie może pomóc każdy wrocławianin. Wystarczy przyjść na Plac Społeczny. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego z budowy wysp:

Żywe wyspy powstają w centrum Wrocławia. To ma być kawałek wioski w mieścieCzytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/zywe-wyspy-powstaja-w-centrum-wroclawia-to-ma-byc-kawalek-wioski-w-miescie-wideo-audio-zdjecia/140245

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 30 marca 2016

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Przemycali kokainę w żołądkach [GALERIA] Międzynarodowa szajka rozbita. Jej szefowie są z Dolnego Śląska​