Pożar

i

Autor: Shutterstock Pożar

Można było ich uratować!

Bracia zginęli w pożarze mieszkania. Straszna tragedia w Lubaniu

2022-11-24 10:06

Straszna tragedia w Lubaniu na Dolnym Śląsku. W pożarze budynku socjalnego zginęły dwie osoby – bracia mieszkający w jednym z lokali. 15 osób zostało ewakuowanych z miejsca zagrożenia.

Tragiczny pożar w Lubaniu 

Ogień pojawił się w czwartek, 24 listopada, nad ranem. Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Fabrycznej w Lubaniu o godz. 3. rano. - Na miejsce wysłano cztery zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP – mówi mł. bryg. Mariusz Kadłubowski, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Lubaniu.

W ogniu stanął parterowy budynek socjalny, w którym znajduje się 10 mieszkań. - W wyniku pożaru jednego z mieszkań śmierć poniosły dwie osoby – dodał rzecznik. Ponadto strażacy ewakuowali z budynku 15 osób.

Jak informuje portal eluban.pl, w pożarze zginęli dwaj bracia mieszkający w jednym z lokali. Gdy sąsiedzi zauważyli zadymienie, chcieli im pomóc opuścić mieszkanie. Jeden z braci kazał im jednak odejść. - Chciałem tam wejść i ich wyciągnąć, ale się nie dało – przytacza słowa jednego ze świadków portal eluban.pl.

Gdy straż pożarna przybyła na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty. Mimo szybkich działań strażaków, nie było szans by uratować około 60-letnich mężczyzn. Według ustaleń strony eluban.pl, do lokalu socjalnego trafili zaledwie tydzień wcześniej po eksmisji ze wcześniejszego miejsca zamieszkania.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?