Strażnicy leśni postrzelili mężczyznę

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Strażnicy leśni postrzelili mężczyznę. 23-latkowi grozi 10 lat więzienia

2020-11-20 17:25

Do 10 lat więzienia grozi 23-letniemu mężczyźnie postrzelonemu przez strażników leśnych w rejonie miejscowości Antoniów w pobliżu Jeleniej Góry. Agresywny mężczyzna zaatakował wcześniej jednego ze spacerowiczów, a następnie uzbrojony w metalowy pręt zaatakował funkcjonariuszy Straży Leśnej.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 6 listopada w rejonie miejscowości Antoniów w powiecie jeleniogórskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mieszkaniec Lubania wdał się w kłótnię z turystami spacerującymi po lesie i zaatakował jednego ze spacerowiczów metalowym prętem.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci poprosili o wsparcie przebywających w okolicy funkcjonariuszy Straży Leśnej. Gdy strażnicy dotarli na miejsce, agresywny mężczyzna rzucił się na nich z metalowym prętem. Nie reagował przy tym na żadne ostrzeżenia i prośby o odrzucenie niebezpiecznego narzędzia. Jeden z zaatakowanych strażników został zraniony w rękę.

Widząc, że nie ma innego sposobu na powstrzymanie 23-latka, jeden z funkcjonariuszy sięgnął po pistolet i strzelił w kierunku napastnika, raniąc go w okolice uda. Postrzelony mężczyzna został opatrzony na miejscu, a następnie przewieziony do szpitala.

Gdy stan 23-latka się poprawił, postawiono mu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych, za co może mu grozić nawet 10 lat pozbawienie wolności. Na wniosek prokuratury mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy