Dramat na porodówce. Noworodek skaleczony podczas cesarskiego cięcia

i

Autor: Shutterstock Dramat na porodówce. Noworodek skaleczony podczas cesarskiego cięcia

Chwile grozy w Głogowie

Dramat na porodówce. Noworodek skaleczony podczas zabiegu cesarskiego cięcia

2022-10-23 10:40

Chwile grozy na porodówce w szpitalu powiatowym w Głogowie. Podczas porodu przez cesarskie cięcie doszło do skaleczenia noworodka. Maluszek musiał trafić do szpitala we Wrocławiu, gdzie rana została zszyta.

Głogów. Dziecko skaleczone podczas zabiegu cesarskiego cięcia 

Do feralnego zdarzenia doszło 14 października w szpitalu powiatowym w Głogowie. Jednej z pacjentek trzeba było w trybie pilnym wykonać cesarskie cięcie. Podczas zabiegu lekarz, który odbierał poród, przypadkowo przeciął skórę dziecka w okolicach krocza.

Na szczęście rana nie okazała się na tyle groźna, by zagrozić zdrowiu czy życiu maluszka. Gdy podczas badania lekarz neonatolog zorientował się, do czego doszło, dziecko natychmiast został przewiezione do Kliniki Chirurgii Dziecięcej szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.

– Podczas cięcia doszło do przypadkowego nacięcia dziecka. Lekarze skontaktowali się z kliniką chirurgii we Wrocławiu, gdzie niemowlę zostało przetransportowane karetką. Od razu wykonano mu zabieg. Zagrożenia życia dziecka nie było – powiedziała portalowi myglogow.pl Ewa Todorov, rzeczniczka szpitala.

Jak dodała, zabieg cięcia cesarskiego jest obarczony sporym ryzykiem powikłań, zarówno dla matki jak i dziecka. Tym razem – mimo ogromnego strachu rodziców – cała sprawa zakończyła się szczęśliwie.

Pożar zakładu Tarczyński pod Trzebnicą