Dziewczynka z autyzmem stała sama w środku pola. Uratowała ją załoga pociągu

i

Autor: Koleje Dolnośląskie/pixabay Dziewczynka z autyzmem stała sama w środku pola. Uratowała ją załoga pociągu

Dziewczynka z autyzmem stała sama w środku pola. Uratowała ją załoga pociągu

2022-04-14 13:11

Siedmioletnia dziewczynka w spektrum autyzmu nie wróciła busem do domu w Świdnicy. Dzięki czujności załogi pociągu Kolei Dolnośląskich została odnaleziona w polu pod Dzierżoniowem. Cała i zdrowa wróciła do domu.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę, 13 kwietnia. Siedmioletnia dziewczynka z autyzmem nie wsiadła do busa, którym codziennie wracała z Bielawy do domu w Świdnicy. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania dziecka.

ZOBACZ TEŻ: Pracowała w ZUS i nazwała Ukraińców "brudasami" i że "chcą pobierać socjale". Tłumaczyła że ma rację. Będą zarzuty?

- Zawsze w takich sytuacjach sprawdzamy wszystkie potencjalne miejsca, w którym może znajdować się dziecko, w tym także dworce kolejowe i pociągi – mówi Marcin Ząbek, oficer prasowy policji w Dzierżoniowie.

Zszokowana wrocławianka: Wściekła kanarzyca napadła mnie w tramwaju. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

– Dlatego funkcjonariusze, widząc na stacji pociąg Kolei Dolnośląskich odjeżdżający w kierunku Dzierżoniowa, poprosili kierowniczkę pociągu i maszynistę, by podczas przejazdu zwracali uwagę na błąkające się dziecko. Przekazali zdjęcie dziewczynki i informację o tym, w co jest ubrana – dodaje policjant.

Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Maszynista pociągu wypatrzył stojącą w polu siedmiolatkę około kilometra przed Dzierżoniowem. Zatrzymał pociąg, a następnie przyprowadził dziecko na pokład. - Brawo obsługa pociągu Kolei Dolnośląskich! Dziękujemy pani kierowniczce Agnieszce i maszyniście Zdzisławowi za czujność i zaangażowanie! - poinformował przewoźnik na swoim Facebooku.

Pierwszy hybrydowy pociąg Kolei Dolnośląskich

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, a dziewczynka wróciła do umierającej ze strachu mamy.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?