Jawor: Eksplozja w środku nocy. Złodzieje wysadzili bankomat w Biedronce [ZDJĘCIA]

2021-04-02 11:35

W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Jaworze na Dolnym Śląsku. Złodzieje nie dość, że okradli bankomat to jeszcze spowodowali bardzo duże straty, rujnując wejście do Biedronki. Trwa poszukiwanie sprawców.

Kolejny wysadzony bankomat na Dolnym Śląsku. W nocy z czwartku na piątek (1/2 kwietnia) nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Biedronce przy ul. Limanowskiego w Jaworze. Do eksplozji doszło ok. godz. 4 nad ranem. Wybuch zniszczył nie tylko bankomat, ale poważnie uszkodził też wnętrze sklepu. Nie wiadomo jeszcze jaką sumę udało się zrabować złodziejom. Trwa szacowanie strat.

Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaworzu oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia i szukają śladów, które doprowadzą ich do sprawców.

To kolejne w ostatnich tygodniach włamanie do bankomatu na Dolnym Śląsku. W nocy z 8 na 9 marca nieznani sprawcy wysadzili bankomat w centrum Międzyborza (powiat oleśnicki). Eksplozja wywołała pożar w sklepie, w witrynie którego umieszczony był bankomat, a mieszkańcy wyższych pięter budynku musieli opuścić swoje mieszkania. Z kolei 23 lutego złodzieje wysadzili bankomat w Bierutowie. Siła wybuchu była tak duża, że z kamienicy wyleciały okna i drzwi. Łupem złodziei padło wówczas 200 tys. zł. W styczniu natomiast złodzieje wysadzili bankomaty m.in. w Szklarskiej Porębie (8/9 stycznia) oraz w Nowogrodźcu (22/23 stycznia).

Seniorka pobiła pirata drogowego KULĄ i torebką! To WIDEO to hit internetu. Facet zebrał straszny łomot