Wrocławianie chcieliby aby szkieletor zniknął

i

Autor: Damian Bonarek Wrocławianie chcieliby aby szkieletor zniknął

Jest szansa na rozbiórkę szkieletora przy Kolejowej [WIDEO, AUDIO]

2016-05-22 9:10

Jeśli właściciel nie przystąpi do rozbiórki obiektu, wówczas Inspektorat Nadzoru Budowlanego rozważy wystąpienie o sądowy nakaz takiego postępowania.

Takie informacje uzyskał nieoficjalnie reporter Radia ESKA Damian Bonarek. 

Właścicielem budowli jest warszawska spółka Nowa Nadzieja, która otrzymała zezwolenie na rozbiórkę szkieletora. Dokument traci ważność za dwa lata. Jednak właściciel obiektu powinien odpowiednio go zabezpieczyć, aby nikt nie mógł wejść do środka. Tymczasem istniejące ogrodzenia są co jakiś czas forsowane, a w środku znajdują się wystające pręty zbrojeniowe czy niezabezpieczone schody.

- Po stronie organu nadzoru budowlanego materializują się przesłanki do przeprowadzenia postępowania w związku z zagrożeniem wynikającym z braku zabezpieczenia tego obiektu i takie postępowanie jest prowadzone - tłumaczy Przemysław Samocki, Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Nadzieja i... nic

Ponad rok temu, kiedy nowy inwestor otrzymał pozwolenie na wyburzenie budowli, mówiło się, że w jej miejscu spółka planuje stworzyć wielopiętrowy biurowiec. Na razie jednak żadne prace rozbiórkowe się tam nie rozpoczęły. Warto także pamiętać, że wydanie zezwolenia na wyburzenie nie jest obowiązkiem rozbiórki.

Niebezpieczna historia szkieletora

Budowę wielopoziomowego parkingu rozpoczęto ponad piętnaście lat temu i nigdy nie dokończono. Od tego czasu wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do niebezpiecznych wypadków. W połowie kwietnia nastolatek wpadł do szybu windy z wysokości siódmego piętra. Życie uratowała mu zgromadzona na dnie woda, która zamortyzowała upadek. Jesienią ubiegłego roku do szybu wypełnionego wodą wpadła trzydziestoletnia kobieta.

"Szkieletor powinien jak najszybciej zniknąć"

Zdaniem okolicznych mieszkańców budynek jest nie tylko niebezpieczny, ale też szpeci okolicę.

- To powinno zniknąć. Lepszy był tam plac. Przynajmniej ludzie się opalali - twierdzi jedna z zapytanych wrocławianek.

- Trzeba to rozebrać, żeby nie straszyło - dodaje inny przechodzień. 

- Powinien zniknąć jak najszybciej. Poza tym stwarza niebezpieczeństwo, bo tutaj też zbiera się młodzież no i cuda się dzieją - tłumaczy kolejna mieszkanka Wrocławia zagadnięta przez reportera Radia ESKA.

Zobacz film reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Ruszają zdjęcia do filmu z Johnem Malkovichem. Kostiumy dla gwiazd zaprojektowała Eva Minge [ZDJĘCIA, AUDIO]​