Kiedy pierwszy śnieg w Karkonoszach? GOPR podał dokładny termin

i

Autor: Michał Jarmoluk/cc0/pixabay Śnieg w Polsce już w przyszłym tygodniu! Najnowsza prognoza pogody

Koniec lata w Karkonoszach

Kiedy pierwszy śnieg w Karkonoszach? GOPR podał dokładny termin

2022-09-17 16:13

To już koniec lata w Karkonoszach! Z prognoz pogody przedstawionych przez GOPR wynika, że w przeciągu najbliższych godzin możemy spodziewać się wręcz pierwszych opadów śniegu. Na szczytach ma się pojawić kilka centymetrów białego puchu. Dodatkowo turyści muszą się liczyć z silnymi porywami wiatru oraz temperaturami poniżej zera.

Pierwszy śnieg w Karkonoszach. GOPR podał termin

Miłośnicy zimy mają powody do radości. Lato w Karkonoszach dobiega końca, a rozpoczyna się sezon jesienno-zimowy. Z prognozy pogody przedstawionej przez GOPR Karkonosze wynika, że w przeciągu najbliższych godzin możemy się spodziewać pierwszych opadów śniegu. Prawdopodobnie biały puch pojawi się na szczytach w nocy z soboty na niedzielę (17/18 września). Opady nie będą jednak bardzo intensywne i wyniosą przeważne do 5 centymetrów, choć lokalnie śniegu może spaść więcej. Warunki dla turystów znacząco się pogorszą i będą trudne. Opadom śniegu mają towarzyszyć silne porywy wiatru oraz temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza. Szlaki będą mokre oraz śliskie, co powinni wziąć pod uwagę turyści wybierający się w Karkonosze!

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: 27-latek zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy. Był tak pijany, że trzeźwiał 2 dni

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty

- Niebawem pojawi się pierwszy w tym sezonie śnieg w Karkonoszach. Rano na Śnieżce panował lekki mróz, obecnie temperatury są dodatnie, ale wieczorem i szczególnie w nocy, oraz jutrzejszego przedpołudnia, izoterma 0°C spadnie do poziomu 1300-1400 m n.p.m. Na najwyższych szczytach może być nawet -2°C. Do tego spodziewamy się sporej ilości wilgoci, będzie padać. Tam, gdzie temperatury spadną w okolice 0°C, najprawdopodobniej spadnie śnieg. Będzie to co najmniej kilka centymetrów białego puchu, przeważnie do 5 cm. Niewykluczone jednak, że może lokalnie popadać mocniej. Wiatr w górach w porywach silny, warunki będą trudne, a szlaki mokre - poinformował na FB GOPR Karkonosze.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?