Klar odszedł na wieczną służbę. Potrafił wyciągać z wody tonących ludzi

i

Autor: Dolnośląska Policja Klar odszedł na wieczną służbę. Potrafił wyciągać z wody tonących ludzi

To był wyjątkowy pies

Klar odszedł na wieczną służbę. Ten policyjny pies wyciągał z wody tonących ludzi

2022-09-20 11:28

Klar był jednym z trzech psów policyjnych wspierających działania funkcjonariuszy z komisariatu wodnego we Wrocławiu. Był wyjątkowy, bowiem oprócz wyszukiwania zapachu ludzkich zwłok, potrafił również wyciągnąć z wody tonące osoby. Niestety, mimo starań weterynarzy, odszedł na wieczną służbę.

W polskiej policji służą steki psów, które dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom są niezastąpione. Bez nich wiele spraw nie dałoby się rozwiązać, a wielu przestępców schwytać. Psy służbowe realizują wiele bardzo istotnych zadań, z którymi żaden człowiek nie dałby sobie rady.

ZOBACZ TEŻ: Składował na posesji niebezpieczne chemikalia. Przed policją ukrył się pod samochodem

Jednym z takich niezastąpionych czworonożnych funkcjonariuszy był Klar, „policjant” wyjątkowy pod wieloma względami. - Pełnił on służbę wraz ze swym przewodnikiem w komisariacie wodnym we Wrocławiu. Ten owczarek niemiecki wyróżniał się nawet wśród innych psów służących w szeregach policji, z których przecież każdy jest doskonale wyszkolony w konkretnej dziedzinie - mówi asp. Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

Klar potrafił ratować tonące osoby. Wyjątkowy pies odszedł na wieczną służbę

Klar zajmował się przede wszystkim wyszukiwaniem zapachu zwłok ludzkich, a warto zaznaczyć, że w całym kraju jest tylko kilka psów o tej specjalizacji. Nie zajmował się tylko tym. - Jego dodatkowym atutem była umiejętność wyciągania z wody osób tonących – dodaje Aleksandra Pieprzycka.

Niestety, mimo starań weterynarzy nie udało się uratować jego życia. W poniedziałek, 19 września, odszedł na wieczną służbę pokonany przez chorobę.

Tragiczny wypadek na DK 5. Kierowca zginął, jego pies konał wiele godzin. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE