Klar odszedł na wieczną służbę. Potrafił wyciągać z wody tonących ludzi

i

Autor: Dolnośląska Policja Klar odszedł na wieczną służbę. Potrafił wyciągać z wody tonących ludzi

To był wyjątkowy pies

Klar odszedł na wieczną służbę. Ten policyjny pies wyciągał z wody tonących ludzi

2022-09-20 11:28

Klar był jednym z trzech psów policyjnych wspierających działania funkcjonariuszy z komisariatu wodnego we Wrocławiu. Był wyjątkowy, bowiem oprócz wyszukiwania zapachu ludzkich zwłok, potrafił również wyciągnąć z wody tonące osoby. Niestety, mimo starań weterynarzy, odszedł na wieczną służbę.

W polskiej policji służą steki psów, które dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom są niezastąpione. Bez nich wiele spraw nie dałoby się rozwiązać, a wielu przestępców schwytać. Psy służbowe realizują wiele bardzo istotnych zadań, z którymi żaden człowiek nie dałby sobie rady.

ZOBACZ TEŻ: Składował na posesji niebezpieczne chemikalia. Przed policją ukrył się pod samochodem

Jednym z takich niezastąpionych czworonożnych funkcjonariuszy był Klar, „policjant” wyjątkowy pod wieloma względami. - Pełnił on służbę wraz ze swym przewodnikiem w komisariacie wodnym we Wrocławiu. Ten owczarek niemiecki wyróżniał się nawet wśród innych psów służących w szeregach policji, z których przecież każdy jest doskonale wyszkolony w konkretnej dziedzinie - mówi asp. Aleksandra Pieprzycka z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

Klar potrafił ratować tonące osoby. Wyjątkowy pies odszedł na wieczną służbę

Klar zajmował się przede wszystkim wyszukiwaniem zapachu zwłok ludzkich, a warto zaznaczyć, że w całym kraju jest tylko kilka psów o tej specjalizacji. Nie zajmował się tylko tym. - Jego dodatkowym atutem była umiejętność wyciągania z wody osób tonących – dodaje Aleksandra Pieprzycka.

Niestety, mimo starań weterynarzy nie udało się uratować jego życia. W poniedziałek, 19 września, odszedł na wieczną służbę pokonany przez chorobę.

Tragiczny wypadek na DK 5. Kierowca zginął, jego pies konał wiele godzin. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.