Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

i

Autor: Mateuszgdynia/CC BY-SA 4.0/ Wikimedia Commons Kobietę bez funkcji życiowych wyłowili z Odry we Wrocławiu członkowie dolnośląskiego WOPR, zdj. ilustracyjne

Cud we Wrocławiu

Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

2022-08-14 19:22

Kobietę bez funkcji życiowych wyłowili z Odry we Wrocławiu członkowie dolnośląskiego WOPR. Mimo że nie było wiadomo, kiedy dostała się do wody, rozpoczęli oni reanimacje, w której pomagali następnie funkcjonariusze państwowej straży pożarnej. Ratownicy używali defibrylatora AED, a poszkodowana trafiła następnie do szpitala we Wrocławiu, gdzie wróciło jej krążenie.

Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

Ratownicy dolnośląskiego WOPR do spółki ze strażakami i lekarzami uratowali życie kobiety, którą wyłowiono z Odry we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 sierpnia, po południu - zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb ratowniczych o godz. 15.38. Na miejscu, na wysokości ulicy Marco Polo, jako pierwsi pojawili się woprowcy, którzy wyłowili czterdziestokilkuletnią poszkodowaną - bez funkcji życiowych - z rzeki. Później rozpoczęła się reanimacja, którą z wodniakami prowadzili następnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu (z JRG nr 1 i 8). Gdy na miejsce dotarła załoga karetka pogotowia, kobieta trafiła do szpitala, gdzie odzyskała krążenie spontaniczne. Nadal nie wiadomo jednak, jak poszkodowana znalazła się w Odrze.

- Gratulujemy wszystkim służbom doskonałej współpracy, której finałem była sprawnie przeprowadzona akcja ratująca życie. 👍 Dobra robota! 👏👏👏 - napisało na swoim profilu facebookowym dolnośląskie WOPR.

Czytaj też: Skażoną wodą z Odry podlewali zieleń we Wrocławiu? ZZM wyjaśnia sytuację

Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE