Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

i

Autor: Mateuszgdynia/CC BY-SA 4.0/ Wikimedia Commons Kobietę bez funkcji życiowych wyłowili z Odry we Wrocławiu członkowie dolnośląskiego WOPR, zdj. ilustracyjne

Cud we Wrocławiu

Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

2022-08-14 19:22

Kobietę bez funkcji życiowych wyłowili z Odry we Wrocławiu członkowie dolnośląskiego WOPR. Mimo że nie było wiadomo, kiedy dostała się do wody, rozpoczęli oni reanimacje, w której pomagali następnie funkcjonariusze państwowej straży pożarnej. Ratownicy używali defibrylatora AED, a poszkodowana trafiła następnie do szpitala we Wrocławiu, gdzie wróciło jej krążenie.

Kobieta bez funkcji życiowych wyłowiona z Odry we Wrocławiu! W szpitalu stał się cud

Ratownicy dolnośląskiego WOPR do spółki ze strażakami i lekarzami uratowali życie kobiety, którą wyłowiono z Odry we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 sierpnia, po południu - zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do służb ratowniczych o godz. 15.38. Na miejscu, na wysokości ulicy Marco Polo, jako pierwsi pojawili się woprowcy, którzy wyłowili czterdziestokilkuletnią poszkodowaną - bez funkcji życiowych - z rzeki. Później rozpoczęła się reanimacja, którą z wodniakami prowadzili następnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu (z JRG nr 1 i 8). Gdy na miejsce dotarła załoga karetka pogotowia, kobieta trafiła do szpitala, gdzie odzyskała krążenie spontaniczne. Nadal nie wiadomo jednak, jak poszkodowana znalazła się w Odrze.

- Gratulujemy wszystkim służbom doskonałej współpracy, której finałem była sprawnie przeprowadzona akcja ratująca życie. ? Dobra robota! ??? - napisało na swoim profilu facebookowym dolnośląskie WOPR.

Czytaj też: Skażoną wodą z Odry podlewali zieleń we Wrocławiu? ZZM wyjaśnia sytuację

Skandaliczny atak na ratownika na kąpielisku
Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?