1 sierpnia wchodzi w życie nowy cennik Kolei Dolnośląskich

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Dolny Śląsk

Koleje Dolnośląskie podnoszą ceny biletów. Nowy cennik wchodzi w życie 1 sierpnia

2022-07-28 9:40

Od 1 sierpnia wzrosną ceny biletów za przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Zmiana dotyczyć będzie zarówno biletów jednorazowych, jak i miesięcznych. Znacznie więcej zapłacimy też za przejazd bez ważnego biletu. Jak podkreśla przewoźnik, nowy cennik Kolei Dolnośląskich to efekt wzrostu cen energii elektrycznej oraz rosnących kosztów obsługi taboru.

Od 1 sierpnia zacznie obowiązywać nowy cennik Kolei Dolnośląskich. Dotychczasowe ceny biletów za przejazd pociągami zostaną podniesione o 15 proc. W praktyce oznacza to, że za bilety jednorazowe zapłacimy od 50 groszy do kilku złotych więcej. O 15 proc. zdrożeją też bilety miesięczne. Największa zmiana dotyczyć będzie opłat za jazdę bez ważnego biletu. W przypadku niezgłoszenia się do drużyny konduktorskiej w celu zakupienia biletu kara wzrośnie z 60 do 100 zł.

ZOBACZ TEŻ: Pokłócił się z partnerką i pijany poszedł do lasu. Ledwo uszedł z życiem

Wzrost cen biletów przewoźnik uzasadnia rosnącymi cenami energii elektrycznej oraz coraz większymi kosztami obsługi taboru.

- W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 proc. - podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. - Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika.

Zmiany będą dotyczyć zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert taryfowych, gdzie udzielana jest ulga procentowa. Szczegółowe informacje oraz zestawienia ofert specjalnych znajdują się na stronie internetowej przewoźnika.

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Utknął na przejeździe. Zaraz potem nadjechał pociąg