Komunikacja miejska we Wrocławiu za darmo. Jest jeden warunek

i

Autor: MPK Wrocław; Pexels/pixabay.com Komunikacja miejska we Wrocławiu za darmo. Jest jeden warunek

Kto może jechać bez biletu?

W sobotę komunikacja miejska we Wrocławiu za darmo. Jest jeden warunek

2022-08-20 9:52

Darmowa komunikacja miejska we Wrocławiu w sobotę, 20 sierpnia. Jest jeden warunek, żeby móc jeździć tramwajami i autobusami bez biletu. Sprawdźcie szczegóły.

Komunikacja miejska we Wrocławiu za darmo

W sobotę, 20 sierpnia, we Wrocławiu obchodzone będą Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz Światowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Co prawda, przypadają one w zupełnie inne dni (23 kwietnia i 8 września), ale tym razem połączone zostały z 11. Europejską Nocą Literatury, która odbędzie się we Wrocławiu właśnie 20 sierpnia.

ZOBACZ TEŻ: Urlop w czasie katastrofy ekologicznej na Odrze. Wojewoda Obremski nie ma sobie nic do zarzucenia

Tradycyjnie tego dnia we Wrocławiu będzie można jeździć komunikacją miejską za darmo. Jest jednak jeden warunek. Aby móc podróżować bez biletu trzeba mieć przy sobie książkę lub czytnik ebook. Tylko wtedy nie trzeba będzie w autobusie lub tramwaju skasować biletu. 

Wrocław. Które linie są bezpłatne?

Bezpłatne przejazdy w sobotę, 20 sierpnia, obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx.

Kampania ekologów z Wrocławia budzi kontrowersje. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Przypomnijmy, że z bezpłatnych przejazdów na co dzień mogą korzystać wybrane grupy mieszkańców, do których należą m.in. dzieci i młodzież ucząca się do 21 roku życia czy seniorzy 65 +.

Lotos wypowiedział umowę wrocławskiemu MPK
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?