To się w głowie nie mieści

Kostką brukową rzucali w pawiany na wybiegu. Szokujące zdjęcia z wrocławskiego zoo

2022-08-29 11:35

To brzmi wręcz niewiarygodnie. Wrocławskie zoo apeluje do ludzi odwiedzających ogród, aby… nie rzucali kamieniami w zwierzęta! Nie tylko zresztą to mają na sumienie niesforni goście ogrodu zoologicznego.

Niedawno pisaliśmy na naszej stronie o gościach zoo we Wrocławiu, którzy – wbrew przepisom – na różne sposoby próbują przemycić na teren ogrodu swoich czworonożnych pupili. Niestety, fatalne zachowania ludzi, którzy odwiedzają ogród zoologiczny w stolicy Dolnego Śląska można mnożyć.

ZOBACZ TEŻ: Dwie osoby nie żyją, sześć zostało rannych. Dramatyczna walka ratowników o życie dziecka

Ostatnio zoo na swoim facebookowym profilu zaapelowało do gości, żeby... nie rzucali w zwierzęta kamieniami, ani innymi przedmiotami. - Nie rzucaj kamieniami w zwierzęta i w ich stronę! Nie wrzucaj papierosów i innych śmieci na wybieg pawianów! Nie sadzaj dzieci na murkach, płotach i ogrodzeniach nad wybiegami! Nie dokarmiaj zwierząt własnym jedzeniem! - czytamy dramatyczny wpis.

To co wyprawiają niektórzy odwiedzający ogród we Wrocławiu woła o pomstę do nieba.

- Podczas sprzątania wybiegu pawianów masajskich nasi opiekunowie, po raz kolejny, znaleźli granitowe kostki brukowe wyrwane z chodnika przy wybiegu. Ktoś musiał je na ten wybieg wrzucić. Ponadto regularnie znajdujemy na nim telefony, pluszaki, butelki i bidony, czapki, smoczki, buciki, okulary, zabawki, jedzenie, pieniądze (ich nadmiar prosimy wrzucać do skarbonek Fundacja DODO), pety, opakowania po batonikach i papierosach – wylicza przedstawiciel zoo na Facebooku.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie

Zoo przy okazji zwraca się do normalnie zachowujących się gości, żeby reagowali, gdy widzą nieodpowiednie zachowanie przy zwierzętach. Warto wtedy powiadomić ochronę.

Sonda
Czy odwiedziłeś w tym roku zoo we Wrocławiu?