Mężczyzna podejrzany o zabójstwo byłej żony zatrzymany

i

Autor: materiały policji

Lubin: Mężczyzna podejrzany o zabójstwo byłej żony zatrzymany. Zginęła, bo nie chciała powrotu?

2021-05-21 13:42

Dariusz K., podejrzany o zabójstwo swojej byłej żony, został zatrzymany w piątek rano przez policję. Do morderstwa doszło w środę w Lubinie. Mężczyzna miał zadać kobiecie kilka ran kłutych i uciec z miejsca zbrodni. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i został tymczasowo aresztowany.

W środę (19 maja) w jednym z budynków wielorodzinnym w Lubinie doszło do zabójstwa. Zamordowana została jedna z mieszkanek miasta. Kobieta, prawdopodobnie z kilkoma ranami kłutymi, ostatkiem sił zdołała jeszcze wyjść na klatkę schodową i wezwać pomoc. Niestety, nie udało jej się uratować. Zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Dokładną przyczynę jej śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Zebrane przez śledczych dowody wskazywały, że kobietę zabił jej były mąż. Za Dariuszem K. wystawiono list gończy i w piątek rano (21 maja) mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Tam przyznał się do zadania swojej byłej żonie ciosów nożem, które doprowadziły do jej śmierci.

- Prokurator przedstawił już zarzut zabójstwa Dariuszowi K. i jest on przesłuchiwany w charakterze podejrzanego - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prok. Lidia Tkaczyszyn. - Wydane w czwartek postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu na 14 dni i poszukiwaniu listem gończym sprawia, że przez 2 tygodnie będzie pozostawał w areszcie, ale prokurator na pewno wystąpi do sądu z wnioskiem o aresztowanie na 3 miesiące.

Z ustaleń śledczych wynika, podejrzany miał problemy z narkotykami. To było też przyczyną rozwodu tej pary.

- Ustalono, że kobieta z tego powodu nie chciała kontaktów, a mężczyzna jednak chciał powrotu i kontynuacji ich związku - wyjaśnia prok. Tkaczyszyn.

Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"