Lubin. Śmierć Bartka po interwencji policji. Zastępca RPO: Dramatyczny stan nieprzygotowania

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Zamieszki pod komendą policji w Lubinie nie kończą sprawy zgonu 32-letniego Bartka.

Lubin. Śmierć Bartka po interwencji policji. Zastępca RPO: Dramatyczny stan nieprzygotowania

2021-08-09 14:14

Zamieszki pod komendą policji w Lubinie nie kończą sprawy zgonu 32-letniego Bartka. Mężczyzna zmarł w piątek po interwencji policji na ul. Traugutta. Mundurowych wezwała matka ofiary, zgłaszając, że jej syn rzuca kamieniami w okna przypadkowych budynków. Prokuratura w Lubinie zbada teraz, czy nie doprowadzili oni w ten sposób do śmierci mężczyzny, a ich działania skomentowała już zastępca RPO.

Lubin. Śmierć Bartka po interwencji policji. Prokuratura wszczyna śledztwo

Zamieszki pod komendą to niejedyna rzecz, z jaką musi się zmierzyć policja w Lubinie. W niedzielę pod budynkiem pojawiło się ok. 200 osób, które zarzucają mundurowym, że to oni są odpowiedzialni za śmierć 32-letniego Bartka. W piątek rano pojechali oni na interwencję na ul. Traugutta, gdzie mężczyzna miał rzucać kamieniami w przypadkowe budynki. Tak twierdziła matka mężczyzny, dodając, że nadużywa on narkotyków. W czasie zatrzymania 32-letni Bartek miał stawiać opór, szarpiąc się z policjantami, dlatego ci użyli wobec niego siły. Tego samego dnia mieszkaniec Lubina zmarł. Sprawą zajęła się tamtejsza prokuratura, która wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia uprawnień przez policjantów, a także nieumyślnego spowodowania śmierci Bartosza S.

Czytaj też: SKANDAL! Policjanci, po interwencji których zmarł Bartek, wciąż pracują!

Lubin. Śmierć Bartka po interwencji policji. Zastępca RPO: Dramatyczny stan nieprzygotowania

Jak informuje PAP, sprawą śmierci 32-letniego Bartka z Lubina zajmie się z urzędu rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek. Z kolei jego zastępca Hanna Machińska zdążyła już skomentować całe zdarzenie na swoim Twitterze.

- Śmierć młodego mężczyzny, która nastąpiła w czasie interwencji policji w Lubinie, jest kolejnym przypadkiem pokazującym dramatyczny stan nieprzygotowania policji do podejmowania właściwych działań - napisała.

Czytaj też: PORAŻAJĄCE słowa rodziny mężczyzny, który zmarł po interwencji policji. Mówią o morderstwie!

Nocne działania policji w Lubinie.

PILNE! Zamieszki w Lubinie! Tłum zaatakował komendę policji!