Bartosz S. z Lubina był bity? Oto przerażające zdjęcia z kostnicy

i

Autor: Archiwum, Youtube.com/screen Bartosz S. z Lubina był bity? Oto przerażające zdjęcia z kostnicy

Bartosz S. z Lubina był bity? Oto przerażające zdjęcia z kostnicy

2021-08-12 13:00

Rodzina Bartosza S. z Lubina wreszcie mogła zobaczyć w kostnicy jego ciało. Publikujemy zdjęcia Bartosza S., które jego najbliżsi zrobili w prosektorium. Ich zdaniem na twarzy zmarłego lubinianina widać obrażenia, które świadczą o tym, że był bity przez policjantów. Czy to brutalność funkcjonariuszy doprowadziła mężczyznę do śmierci? Zobaczcie zdjęcia.

Choć legnicka prokuratura twierdzi, że sekcja zwłok nie ujawniła żadnych urazów, które mogłyby skutkować śmiercią Bartosza S. z Lubina, to innego zdania jest rodzina mężczyzny, która widziała ciało w prosektorium. - Widać wyraźnie, że był bity – mówi nam jeden z członków rodziny, który był w kostnicy. - Ślady na twarzy nie pozostawiają wątpliwości – dodaje. Pełnomocnik rodziny, mecenas Wojciech Kasprzyk mówi jeszcze mocniej: - Wygląda, jakby samochód po nim przejechał – powiedział nam prawnik. W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia Bartosza S., które jego najbliżsi zrobili w prosektorium. Zobaczcie sami i oceńcie: czy rodzina ma rację, twierdząc, że ciało Bartka wygląda, jakby był bity?

Przeczytaj także: Bartosz S. był bity przed śmiercią? "Lekarze nie mają wątpliwości"

Śmierć Bartosza S. z Lubina. Zdjęcia z kostnicy. UWAGA: Drastyczne!

Śmierć Bartosza S. z Lubina. Rodzina chce poznać prawdę

Przypomnijmy, że rodzina chce, aby sekcja zwłok została przeprowadzona raz jeszcze, ale w innym - niż wrocławskie - prosektorium. Bliscy uważają, że dotychczasowe śledztwo mogło być narażone na matactwa. Dodajmy, że decyzją zastępcy prokuratora generalnego, sprawa została odebrana dotychczasowym śledczym i przeniesiona do prokuratury w Łodzi. Pisaliśmy o tym w materiale: Śmierć Bartka z Lubina. Ważna decyzja w sprawie śledztwa. Rodzina wraz z pełnomocnikami planuje w czwartek, 12 sierpnia, konferencję prasową, na której mają zostać przedstawione kolejne wątpliwości w sprawie śmierci Bartka. O wszystkich ustaleniach będziemy informować na bieżąco. Nowe fakty o tragedii w Lubinie najszybciej poznacie na wroclaw.se.pl.

Przeczytaj koniecznie: Kto kłamie w sprawie śmierci Bartka? Po tragedii w Lubinie rodzina walczy o prawdę

Tragiczna interwencja policji w Lubinie. Nie żyje Bartosz S.

W galerii poniżej zobaczycie, jak wyglądała interwencja policji w Lubinie. Rodzina wciąż próbuje się dowiedzieć, dlaczego Bartosz S. nie żyje.

Rodzina Bartosza S. pisze list otwarty i organizuje konferencję prasową

Bliscy zmarłego Bartosza S. nie ustają w dążeniu do prawdy. Oprócz zaplanowanej na czwartek, 12 sierpnia, konferencji prasowej, wystosowali także list otwarty. - Wyrażamy głęboki sprzeciw i oburzenie na czynności jakich dopuściły się policja i prokuratura w sprawie śmierci Bartka - piszą w liście, który dotarł do naszej redakcji po tragedii w Lubinie. Powtarzają także pytania, które cały czas pozostają dla nich bez odpowiedzi: "Kto zmusił ratowników medycznych do zabrania zwłok z miejsca zdarzenia?", "Dlaczego nie pozwolono bliskim obejrzeć ciała Bartka przed sekcją zwłok i pożegnać go?". Najbliżsi mężczyzny nie boją się także pytać wprost, kto kto kłamie w sprawie śmierci Bartka. - Kto kłamie? I dlaczego kłamie? Prokuratura? Ratownicy? Rzecznik policji? - pytają w liście. Na zakończenie deklarują, że nie zrezygnują z dążenia do prawdy. - Chcemy prawdy. Dla Bartka i jego bliskich. I będziemy dążyć do tej prawdy! - zapewniają.

Protesty pod komendą policji w Lubinie

Tymczasem w Lubinie w okolicy komendy ciągle dochodzi do protestów. Co prawda we wtorek wieczorem nie doszło do zamieszek, jak w niedzielę, ale policja i tak zatrzymała kilka osób, które demonstrowały. Zdjęcia z zamieszek w Lubinie, podczas których tłum zaatakował komendę policji, obejrzysz w galerii poniżej.

Policja o śmierci w Lubinie.