MPK Wrocław chce kupić elektryczne autobusy

i

Autor: MPK Wrocław MPK Wrocław chce kupić elektryczne autobusy

MPK Wrocław chce kupić elektryczne autobusy. Kto dostarczy pojazdy?

2021-12-22 13:07

Wrocławskie MPK chce kupić 11 nowych elektrycznych autobusów przegubowych. Nowe pojazdy miałyby kursować na linii „K”, łączącej południowe i północne osiedla z centrum miasta. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy.

MPK Wrocław planuje kupić nowe autobusy elektryczne. Przewoźnik chce kupić 11 bezemisyjnych, niskopodłogowych przegubowców, które miałyby obsługiwać linię „K”, łączącą południowe i północne osiedla z centrum miasta. Producent, oprócz pojazdów, będzie musiał także dostarczyć ładowarki do nich oraz przeszkolić 25 wrocławskich kierowców i 18 mechaników.

ZOBACZ TEŻ: MPK Wrocław podpisało umowę na zakup nowych tramwajów [ZDJĘCIA]

W ogłoszonym przez MPK przetargu wpłynęły dwie oferty: od firmy EvoBus Polska (wyceniona na 44.155.210,35 zł) oraz od firmy Solaris Bus & Coach (wyceniona na 46,002.000 zł). Obie są poniżej założonej przez przewoźnika kwoty.

- Oferenci przedstawili nam naprawdę dobre ceny, znacznie poniżej tego, na co byliśmy gotowi - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Cieszy nas to tym bardziej, że do przetargu stanęły uznane, renomowane firmy, posiadające doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych. Przed komisją przetargową teraz ciężka praca nad analizą złożonych ofert i ich formalną oceną.

Przy wyborze dostawcy, oprócz ceny, będą brane pod uwagę m.in. okres gwarancji (osobno na baterie, ładowarki i same autobusy) czy obecność systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy. Zamówione autobusy miałyby być dostarczone w ciągu 16 miesięcy od podpisaniu umowy.

Pieniądze na zakup autobusów i ładowarek przewoźnik pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który udzielił MPK ponad 46 mln zł dofinansowania.

Sonda
Często korzystasz z MPK?
Wrocław dostanie nowe tramwaje Pesa